Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Prezes HemPoland został “zwolniony” ze swojego stanowiska. Maciej Kowalski, założyciel HemPoland oraz Cannabigold, został bez swojej wiedzy wyrzucony ze spółki, którą założył 4 lata temu.

HemPoland jest firmą, która zajmuje się uprawą, skupem i przetwórstwem konopi siewnych w Polsce. W sierpniu 2018 spółka ta została wykupiona przez Kanadyjską spółkę The Green Organic Dutchman. Dzięki temu Polska firma stała się częścią globalnego konopnego przemysłu o czym pisaliśmy tutaj.

Kilka dni temu pojawił się wpis na blogu Macieja Kowalskiego, w którym prezes HemPoland żegna się ze swoim ‘dzieckiem’:

“Zakończyła się moja przygoda z HemPoland. Zostałem bezceremonialnie wyrzucony ze spółki, którą stworzyłem. Do tej pory nie wiem, dlaczego.”

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Odsunięty „za plecami”

Założyciel HemPoland, mimo umownej gwarancji prowadzenia firmy do roku 2021, odwołany z funkcji Prezesa Zarządu. Doszło do tego bez jego wiedzy, o czym dowiedział się przypadkiem po dwóch tygodniach od podjęcia decyzji przez Kanadyjczyków.

W międzyczasie rozmawiałem z kanadyjską wierchuszką, która choć rano wbiła mi nóż w plecy, popołudniem ładnie się uśmiechała i snuła plany na przyszłość. Do dziś żadna z osób odpowiedzialnych za te kroki nie miała odwagi spojrzeć mi w oczy, czy choćby zadzwonić, napisać – o co chodziło. ”

Od 4 lat po założeniu firmy pracowało dla niej ponad 100 osób. Dziś pracownicy są przeszukiwani, grozi im utrata pracy a podwyżki cofnięto. Jaka przyszłość czeka HemPoland i Cannabigold?

Maciej Kowalski zapewnia, że “ciąg dalszy nastąpi”.

Źródło: ”natemat”

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja