Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W Tbilisi na „festiwalu legalizacji konopi” został zatrzymany Zurab Dżaparidze, jeden z kandydatów na prezydenta Gruzji. Przyczyną tego zatrzymania miał być fakt, iż rozdawał uczestnikom manifestacji skręty z…. marihuaną.

Kandydat na prezydenta wyciągnął z kieszeni 3 skręty podczas przemówienia na „Festiwalu legalizacji konopi”. Festiwal jest organizowany przez opozycyjne ugrupowanie Girczi, które walczy o legalizację marihuany. Tego lata świat obeszła informacja, iż Gruzja znosi odpowiedzialność administracyjną za używanie marihuany, o czym pisaliśmy tutaj. Jak widać spożywanie marihuany w sektorze publicznym jest nadal nielegalne.

Dźaparidze wyciągając skręty z kieszeni oświadczył, że jego czyn jest „nielegalny i czeka na reakcję służb”. W wyniku tego zdarzenia doszło do starcia z policją i zatrzymano samego kandydata na prezydenta oraz 10 osób.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Przypomnijmy, iż rząd Gruzji wystąpił z projektem mającym na celu uprawę konopi indyjskich. Marihuana miała być eksportowana z zamysłem wykorzystania w farmaceutyce. Inicjatywa ta spotkała się z silnymi sprzeciwami niektórych partii opozycyjnych, społeczeństwa oraz Cerkwi Prawosławnej.

W Polsce marihuana medyczna będzie dostępna już w listopadzie 2018. Co zrobić aby otrzymać receptę? Jaka jest różnica między marihuaną medyczną a rekreacyjną?

Źródło: ”tvn”

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja