Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

„Tomeczku – to Twój sukces, Kochanie! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło. Za 3 – 4 tygodnie produkt powinien być dostępny w aptekach” – napisała na swoim profilu na Facebooku Anna Kalita. Jej zmarły mąż, poseł SLD Tomasz Kalita, walczył o medyczną marihuanę w Polsce.

Jak pisaliśmy wcześniej, firma Spektrum Cannabis, należąca do Canopy Growth, wystąpiła do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o zgodę na import i dystrybucję leku na bazie konopi indyjskich w Polsce. Taka decyzja miała zapaść w połowie października.

Jest to szczęśliwa informacja dla wszystkich pacjentów, którzy nie mieli możliwości podjęcia terapii medyczna marihuaną. Niestety lek nie będzie refundowany przez NFZ a dopóki nie pojawią się w Polsce narodowe uprawy konopi indyjskich, będzie on dosyć drogi.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Tomasz Witkowski z firmy Spektrum Cannabis wyjaśnia, że „W aptece produkt pojawi się za 3-4 tygodnie. Będzie wydawany wyłącznie na receptę wystawioną przez lekarza. Lek nie będzie refundowany. Polskie prawo na razie tego nie przewiduje.”

Produkt ma być sprzedawany w formie suszu i ma kosztować około 65 zł za gram.

Jeżeli chcesz wiedzieć co zrobić aby otrzymać receptę na medyczna marihuanę, koniecznie zobacz ten materiał wideo.

Medyczna marihuana dostępna w Polskich aptekach juz za 3 tygodnie

Źródło: ”polsat”

 

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

Comments are closed.