Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

CBŚP z Krakowa rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą związaną ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii. Oprócz plantacji konopi indyjskich, na której rosło blisko 1300 roślin zatrzymano 13 osób. Grupa mogła działać od 2015 roku i wprowadziła 5,6 ton marihuany wartej 89 mln złotych oraz 122 kg kokainy wartej 4,4 mln euro. 

Do pierwszych zatrzymań doszło jeszcze w roku 2017. Aresztowano wtedy 9 osób podejrzanych o udział w porwaniu dla okupu a 2 osoby z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Zabezpieczono wtedy broń palną, amunicję, kastety, maczety, noże oraz 100kg kokainy i marihuanę.

Policjanci z CBŚP przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w grupę pseudokibiców. Łącznie zatrzymano 13 osób podejrzanych o przemyt dużych ilości substancji odurzających z Hiszpanii i Holandii. Narkotyki miały być przemycane w transportach arbuzów. W wyniku tej akcji, przeprowadzonej na terenie woj. małopolskiego, zabezpieczono mienie o wartości 1,3 mln złotych – luksusowe samochody, broń, pieniądze oraz sztabki złota. Dodatkowo w jednym z wynajmowanych domów zlikwidowano plantacje marihuany – 1260 krzaków konopi indyjskich oraz 9kg gotowego suszu roślinnego.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Do ostatnich zatrzymań doszło również w Krakowie, gdzie aresztowano kolejne dwie osoby podejrzane o udział we wspomnianej grupie. Zatrzymani inwestowali pieniądze pochodzące z przestępstw w nieruchomości.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła przemycić 5,6 ton marihuany oraz 122 kg kokainy od roku 2015 do Polski. Łącznie w ramach śledztwa zatrzymano 39 osób, z czego 26 uszłyszało zarzuty.

źródło: policja.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja