Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W zeszłym tygodniu do Polski trafiła kolejna partia medycznej marihuany. Firma Spektrum Cannabis zapowiedziała dwukrotnie większą dostawę niż poprzednio. Choć cena pozostanie nadal wysoka, susz ma być bardziej dostępny.

Poprzednia partia indyjskich konopi leczniczych wyprzedała się w zaledwie kilka dni. W ubiegły czwartek do naszego kraju trafiła kolejna dostawa medycznej marihuany. Dostawa jest dwukrotnie większa niż za pierwszym razem – 15kg marihuany leczniczej z Kanady jest już w Polsce.

Firma Spektrum Cannabis poszerzyła sieć dystrybucji o kolejne 2 firmy farmaceutyczne. Red No.2 będzie w dystrybucji firm Nauca, PharmaPoint i GenesisPharm.

100 kg marihuany do końca roku

Ogromne zainteresowanie suszem przy poprzedniej dostawie spowodowało, że na naszą prośbę dystrybutor wprowadził jego reglamentację i realizował zamówienia oparte o konkretne recepty. Dlatego też podjęliśmy działania, które sprawią, że kolejne dostawy do Polski będą znacząco większe od poprzednich. Pod koniec roku chcemy sprowadzać 100 kg konopi w miesiącu. W tym czasie chcemy również wprowadzić na rynek konopie w formie olejków i kapsułek  – mówi Tomasz Witkowski, menedżer w Spectrum Cannabis.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Cena marihuany medycznej nadal wysoka

Obecna dostawa jest dwukrotnie większa od pierwszej, natomiast następna partia ma wynosić 50 kg leczniczych konopi indyjskich. Mimo większych dostaw i dużego zapotrzebowania Polaków na medyczną marihuanę cena pozostaje nadal bardzo wysoka, bo 65 zł za gram. Wynika to z wielu czynników, między innymi z wysokiego podatku, który jest nałożony na lek.

Uważamy, że obecna stawka podatku, 23% podatku VAT,  jakim został obłożony susz jest zbyt wysoka.  Przed wprowadzeniem na rynek wystąpiliśmy do GUS o jego kategoryzację w celu ustalenia należnego podatku. Mamy nadzieję, że decyzja zapadnie na naszą korzyść i już niedługo cena obniży się o 15 proc. – podsumowuje Tomasz Witkowski. Country Manager w Spectrum Cannabis.

Jesteś ciekawy jak działa medyczna marihuana i co mówią o niej pacjenci? Zobacz ten materiał wideo.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja