Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

55,9% Polaków woli tradycyjną trumnę, ale już aż 44,1% wybiera urnę. Aż 74% badanych jest za antykoncepcją, a 82% za finansowaniem in vitro mimo iż 85,2% jest zdania, że Bóg istnieje. Dla nas najważniejszy jest fakt, iż ponad połowa Polaków chce legalizacji marihuany. Oto wyniki sondażu z okazji stulecia niepodległości.

Aż 54,1% uważa, że Nobel dla Lecha Wałęsy to było nieporozumienie, podczas gdy tylko 45,9% czuje dumę w związku z tym faktem. Tylko 37,6% Polek i Polaków wybiera pomidorową, podczas gdy aż 62,4% woli rosół.

“Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską” to nazwa kampanii w ramach, której Polacy odpowiedzieli na 100 pytań co miało ukazać podobieństwa oraz różnice między nami. Sondaż został przeprowadzony przez Fundację Batorego i Kulturę Niepodległą z okazji stulecia niepodległości.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

“Badanie”, którego wyniki możemy znaleźć tutaj, zostało okraszone komentarzami autorytetów ze świata nauki. Antoni Dudek (Instytut Politologii, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) komentuje:
Stwierdzenie, że Polacy różnią się między sobą w każdej właściwie sprawie pachnie banałem. Jeśli jednak przyjrzymy się szczegółowym rezultatom sondażu „Sto pytań na stulecie niepodległości”, wówczas okaże się, że są jednak sprawy o których zdecydowana większość z nas myśli podobnie.

Polacy za „legalem”

Te “podobne myślenie” możemy zauważyć w kwestii tak błahej jak wybór rosołu przed zupą pomidorową jak i kwestii niezwykle istotnych np. legalizacja marihuany. Aż 58,4% badanych popiera legalizację konopi indyjskich. Jest to wynik przeprowadzony na próbie 1044 osób. Wynik badania internetowego wygląda zdecydowanue lepiej, bo aż 81% ankietowanych chce legalizacji marihuany.

Badania Fundacji Batorego potwierdzają fakt, że Polacy chcą legalizacji marihuany.

Sondaż był przeprowadzony w grudniu 2018 roku i począwszy od kwestii bardzo fundamentalnych, dotyczących naszej opinii na temat religii i polityki po sprawy mniej poważne i zabawne, jak powyższe “preferencje obiadowe”.

Zebrane wyniki pokazują niezwykle ciekawy obraz polskiego społeczeństwa, który burzy bardzo wiele stereotypów na temat naszego narodu. Badanie jest szczególnie ważne, zwłaszcza w roku wyborczym.

Dodatkowym elementem kampani jest strona internetowa, na której można odpowiedzieć online na te same pytania, na które odpowiadali ankietowani. Dlatego zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w quizie online i opowiedzeniem się pozytywnie za legalizacja marihuany. Dotychczas stronę odwiedziło niemal 130 tys. osób. Weź udział w badaniu tutaj.

Pełne wyniki badań

Komentarze ekspertów

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja