Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Nową ustawę przygotowała partia Demokraci’66. Do tej pory rząd nie wtrącał się w sprawy sprzedaży marihuany. Dzięki temu można ją kupić w coffeeshopach, a nawet od ulicznych dilerów.

Wprowadzony w 2012 roku zakaz wstępu do coffeeshopów dla turystów nie objął największych miast Holandii, w tym oczywiście Amsterdamu.

Jednocześnie komercyjna uprawa konopi w Holandii nadal jest nielegalna. Można na własny użytek uprawiać do pięciu roślin. Za większą hodowlę grozi odsiadka. Jej długość uzależniona jest od liczby roślin.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– To dobra wiadomość dla branży coffeeshopów, ponieważ jeśli ustawa przejdzie przez Senat, zakończy to wiele problemów wynikających z braku przejrzystości i normalności – skomentował głosowanie nad ustawą Joachim Helms, szefujący związkowi właścicieli coffeeshopów.

Nad ustawą regulującą komercyjną uprawę konopi indyjskich głosowało 150 deputowanych. 77 z nich poparło nowe prawo. – Miękkie narkotyki są częścią holenderskiego społeczeństwa, jednak obecnie obowiązujące przepisy nie działają, a ta ustawa ma to zmienić – zapowiada Vera Bergkamp z pastii Demokraci’66. Głosowanie to nie przesądza jednak sprawy. Teraz nad ustawą pochyli się Senat.

Według wyliczeń demokratów budżet państwa mógłby zyskać 300 mln euro rocznie, gdyby prawo weszło w życie. A to nie koniec korzyści. – Marihuana jest jedynym produktem sprzedawanym w sklepach w Holandii, który nie jest poddawany kontroli jakości. Palacze nie wiedzą, co tak naprawdę palą – mówi Vera Bergkamp.

Źródło: softsecrets.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja