Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Obok alkomatów, narkotesty dla kierowców mają stać się drugim popularnym narzędziem badania prowadzących pojazdy. Policja planuje zamówić ich znacznie więcej niż do tej pory.

Narkotesty dla kierowców używane są w policji od dawna. Według danych Komendy Głównej Policji, w latach 2013-15 aż 13,5% osób przebadanych na obecność narkotyków było pod ich wpływem. Tylko w 2015 roku było to 1252 osób.

Chociaż sprzęt nie jest tani, policja chce zainwestować. W tym roku zamówiono już 1013 jednorazowych narkotestów dla kierowców oraz 40 kaset do stacjonarnych urządzeń.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

To jednak nie koniec. Ponieważ sprzęt jest niezwykle dokładny – wykrywa THC w ślinie do 14 dni po paleniu – w planach jest dokupienie 7120 jednorazowych testów i 907 kaset. Przypomnijmy, że w tej chwili za prowadzenie samochodu czy innego pojazdu pod wypływem środkow odurzających można trafić na dwa lata do więzienia.

Źródło: ckm.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

16 KOMENTARZE

  1. Pale od dwóch lat, mniej więcej raz dziennie, u mnie pewnie by wykryło po kilku miesiącach od zaprzestania kopcenia hehe, czas opuścić nasz piękny kraj 🙁

  2. to mam pytanie ? Jadę do Holandii na tydzień zapalę sobie jointa pierwszego dnia a później już nic wiadomo że na następny dzień mogę już prowadzić auto bez żadnych konsekwencji ” nie będę miał pogorszonej motoryki itd.. ” Przecież to kolejna jawna próba wyłudzenia !!

    • Nie masz się czym przejmować jedz na krew i wtedy stężenie będzie trakie małe że to nie bedzie nawet wykroczenie. Policja idioci sami sobie dodatkowej roboty narobią. Predzej czy pozniej sie zorientują.

  3. Jeżeli paliło się kilka dni wcześniej to nie ma co się przejmować bo stężenie we krwi będzie znikome co z tego że narkotest to wykryje że się paliło. Wtedy jedziecie na krew i gówno wam mogą zrobić. Mówię z własnego doświadczenia. Pozdrawiam.

  4. Rozumiem, że działanie THC utrzymuje się 14 dni+ i kierowca przez 2 tygodnie nie jest zdolny do jazdy po jednym buchu. Brawo za inteligencje, gdzie ja kur… żyje hahahaah. Gorzej jak się ktoś na imprezie nawdycha, prawko zapierdolą, bo tydzień temu powąchał ziele hahahhhha… Ja nie palę, ale dla mnie i tak jest to srogo popierdolone.

  5. Po co te pajace mają wykrywać po 14 dniach od zapalania jak się nie jest juz pod wplywem. Wykryja tylko nieaktywne metabolity .Proponuje zrobić testy na inteligencję dla tych co to wymhysli.To zwykli złodzieje co chcą okradać za darmo obywateli!

  6. Gratuluję poziomu dyskusji jeśli wszyscy palicie bądź pijecie dużo to zluzujcie bądź odstawcie bo wam nie służy…
    Ps. jeśli nie jedziecie bezpośrednio po paleniu (co notabene jest głupotą jak i po kielichu) to pozostaje na krew ale to już jednak jest problem :-/ Polska piękny dziki kraj…

Comments are closed.