GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer

Konopia włóknista – ‘trzeźwy’ kuzyn marihuany – zrewolucjonizuje przemysł, zajmując miejsce bardziej toksycznych materiałów i wprowadzając nas na ścieżkę do czystszego, bardziej zrównoważonego świata – mówi rzeczniczka konopi Amy Ansel. 

Zwracając uwagę na obietnicę bezpiecznej degradacji bioplasty konopnej, Ansel wyjaśnia, w jaki sposób konopie mogą stanowić czystszy, bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony zamiennik papieru, tekstyliów, materiałów budowlanych, a nawet samochodów. 

Most datowany na 500 rok n.e. we Francji. W całości wykonany z Hempcrete, czyli betonu konopnego.
Most datowany na 500 rok n.e. we Francji. W całości wykonany z Hempcrete, czyli betonu konopnego.

Od 1500-letniego francuskiego mostu wykonanego z betonu konopnego po zaawansowane technicznie samochody, które są lżejsze, mocniejsze i bardziej wydajne pod względem zużycia paliwa, Ansel pokazuje nam, w jaki sposób przemysłowe zastępowanie konopi może radykalnie zmniejszyć zanieczyszczenie i oszczędzać zasoby wodne, tworząc bezpieczniejsze i silniejsze produkty. 

Z Microsoftu do konopi.

Amy Ansel ma ponad dwie dekady doświadczenia w zarządzaniu programami informatycznymi w firmie Microsoft, zanim stała się przedsiębiorcą pracującym nad stworzeniem nowego i świeżego programu. Zwróciła uwagę na przemysł konopi przemysłowych, gdzie mogła wykorzystać swoją pasję do zrównoważonego rozwoju. Zaimplementowała swoje doświadczenie, umiejętności i opracowane systemy w środowisku rozwijającego się przemysłu rolnego ze swoim partnerem, Tanya Hart, tworząc różne filary służące globalnej agendzie w zrównoważonych gospodarkach. 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Amy lubi wypróbowywać nowe rzeczy, przełomowe technologie / innowacje biologiczne, grać w karty i rozwiązywać zagadki. Pochodząca z Zachodniego Wybrzeża Amy mieszka poza Seattle i lubi spędzać czas z 3 dziećmi, 1 mężem i 4 zwierzętami. Rozmowa została wygłoszona na konferencji TEDx w formacie konferencji TED.