Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Konopie towarzyszą ludzkości od zawsze. Pierwsze ślady używania konopi do tworzenia naczyń sięgają 8,000 pne. Pierwszy sznur był z Cannabis Sativa L. Pierwsze Levisy powstały z konopi. Na banknocie 10 dolarowym widać scenę z konopnych żniw a George Washington palił w swojej fajce konopie. Dlaczego, więc konopie są nielegalne?

Od ponad tysiąca lat przed Chrystusem aż do 1883 roku naszej ery Konopie były najwieksza uprawą rolną naszej planety. Uprawa konopi była najpoważniejszym źródłem tysięcy produktów, dostarczając większości światowego włókna, oleju palmowego, papieru, kadzidła, leków, oraz podstawowym źródłem jadalnego białka dla ludzi i zwierząt.

Korporacje vs. Konopie

Niestety pod koniec lat 30 XX wieku Konopie stały się zagrożeniem dla wielkich spółek min DuPonta i Hearsta. Dlatego gazety Hearst’a zaczęły wprowadzać przemyślaną kampanię na rzecz delegalizacji konopi, która doprowadziła do tego, że we wrześniu 1937 zakaz posiadania konopi stał się prawem w USA.

Wkrótce potem utworzono federalne siły do śledzenia i aresztowania obywateli posiadających Konopie, a rośliny zdemonizowano i zakwalifikowano na równi z twardymi narkotykami.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Konopie są potrzebne do bogactwa i bezpieczeństwa kraju”
-Thomas Jefferson

Polityka antynarkotykowa narzucana przez Harrego Anslingera oraz jego szefa i bankiera DuPonta w jednej osobie, czyli Andrew Mallina, sprawiła, że ponad 60 Państwa podpisało umowe eliminująca konopie w ciągu najbliższych 25 lat.

Tak uprawy konopi dosłownie zniknęły z naszej planety, a one same zostały wymazane z kart historii. Brzmi znajomo?

Zobacz WIDEO

Światełko w tunelu.

Przez ponad 890 lat szerzenia fałszywych plotek i propagandy świat prawie zapomniał o cennych właściwościach tej rośliny, a konopie stały się synonimem wszelkiego zła i zagrożenia.

W 1989 odkryto układ endokannabinoidowy, co sprawiło że medycyna znów zaczęła bliżej przyglądać się konopiom. Niestety wszechobecna cenzura w mediach oraz nieuregulowane kwestie prawne na ich temat sprawiają, że konopie wciąż są tematem TABU.

„Wszystkie regulacje prawne związane z Konopiami wprowadzono dużo wcześniem zanim wiedzieliśmy cokolwiek o układzie endokannabinoidowym”
-cytat z filmu podziemie nadziei

Na szczęście dzięki rozwijającym się technologiom, edukacji, medycynie oraz wzajemnej komunikacji, możemy z tą kłamliwą propagandą skutecznie walczyć. Sami potrafimy szukać wiedzy i podążać za tym co prawdziwe i głośno o tym mówić. 

Dlatego połączmy siły, połączmy głosy i wspólnie odczarujmy tę roślinę.

Konopie uratują świat.

Nasza planeta przeżywa obecnie jeden z najgorszych kryzysów w historii, jest zanieczyszczona i nadmiernie eksploatowana. Ponad milion ludzi chodzi głodnych, nie wspominając o chorobach cywilizacyjnych. Konopie, choć brzmi to nierealnie i górnolotnie, mogą uratować nasza planetę. Począwszy od oczyszczania gleby, powietrza przez ubieranie budowanie i karmienie wszystkich istot na ziemi.

Ten temat został po krótce poruszony w jednym z WeedWeeków.

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja