Krakowska policja zabezpieczyła ponad 60 kg marihuany. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Zabezpieczone konopie policja szacuje na wartość 2,5 mln złotych.

W miniony weekend ciężka praca funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, pozwoliła wymierzyć dotkliwy cios w narkobiznes – czytamy na oficjalnej stronie krakowskiej policji. Ponad 60 kg marihuany, które zabezpieczono, wyceniono na 2,5 miliona złotych.

Długotrwałe śledztwo kryminalnych z krakowa doprowadziło ich do jednego z magazynów na terenie krakowskiego Podgórza. To w tym magazynie został zatrzymany 42-latek, w którym ukrywał 12 kg marihuany. Kolejne 49 kilogramów znaleziono w jego samochodzie. Susz był zapakowany w duże paczki i owinięty folia stretch.

W trakcie trwania akcji policyjnej, do miejsca zatrzymania przyszedł wspólnik zatrzymanego, który natychmiast podjął próbę ucieczki. Został zatrzymany po kilkudziesięciu metrach.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Obaj mieszkańcy Małopolski usłyszeli zarzuty z art.56 ust.3 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii (UoPN), dotyczący wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz z art.62 ust.2 UoPN, dotyczący posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywają w areszcie.

źródło: Policja.pl