Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Okręgowego w Sacramento, Kalifornia zalegalizowano posiadanie mniej niż uncji(28g) konopi indyjskiej na własny użytek. Przepis pozwala na posiadanie marihuany wszystkim wyborcom, nawet tym za kratkami.

Niedawno, sąd uchylił wyroki skazujące pięciu więźniów, w których celach znaleziono marihuanę. Posiadanie marihuany w więzieniu, chociaż jest niezgodne z regulaminem zakładu, to jest ono zgodne z kalifornijskim prawem.

W związku z powyższym, mimo iż sędziowie nie mogą skazywać więźniów stanu Kalifornia za posiadanie mniej niż 28 gramów marihuany, to mogą ich karać urzędnicy penitencjarni. Bowiem spożywanie jak i posiadanie konopi indyjskich w zakładzie karnym nie jest zgodne z regulaminem więzienia.

Posiadanie juz nie jest przestępstwem.

„Według prostego języka… Posiadanie mniej niż uncji konopi w więzieniu nie jest już przestępstwem”, orzekł sąd we wtorek. „Palenie lub spożywanie konopi w więzieniu pozostaje przestępstwem”.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Prokurator Generalny Becerra stwierdził, że interpretacja ustawy przez sąd była absurdalna, ponieważ w rzeczywistości ułatwia dostęp do substancji kontrolowanych w więzieniach. Sąd zwrócił uwagę, że posiadanie lekarstw, w tym medycznej marihuany w więzieniu nie jest juz nielegalne, natomiast może naruszać regulamin zakładu penitencjarnego.

Podczas gdy urzędnicy więzienni wciąż mogą karać więźniów za łamanie zasad, „orzeczenie to uniemożliwi osadzonym “dodawanie” kolejnych lat kary za zwykłe posiadanie marihuany, zmniejszając problem przepełnienia więzień i tym samym oszczędzając zmniejszając 50 000-75 000 dolarów rocznie” – powiedział asystent obrońcy publicznego David Lynch.

źródło: nytimes

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja