Legalizacja marihuany za Odrą. Niemiecki rząd podjął decyzję…

0
Legalizacja marihuny za Odrą. Niemiecki rząd podjął decyzję
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Częściowa legalizacja konopi indyjskich oraz używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Tak w skrócie można opisać zatwierdzony już przez niemiecki rząd projekt ustawy.

Według projektu przygotowanego przez ministra zdrowia Karla Lauterbacha posiadanie maksymalnie 25 gramów marihuany nie będzie już karalne. Dozwolona będzie również uprawa do 3 roślin konopi indyjskich przez każdego pełnoletniego mieszkańca Niemiec.

Zatwierdzony przez rząd projekt ustawy przewiduje również tworzenie tak zwanych social clubów, na wzór tych, które są w Barcelonie. Będą to specjalne stowarzyszenia uprawiające konopie indyjskie i liczące do 500 osób. Kraje związkowe jednak same będą decydować o zezwoleniach na tworzenie tego typu grup.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Legalizacja konopi nadchodzi

„Legalizacja konopi nadchodzi! Dla ochrony dzieci imłodzieży, zamiast narkotyków dla wszystkich u dilerów” – napisał na Twitterze minister rolnictwa z partii Zielonych Cem Özdemir.

Jak poinformowało Deutsche Welle, unia CDU/CSU oraz stowarzyszenia sądownictwa, policji i służby zdrowia skrytykowały zatwierdzony przez rząd projekt. Wszystko jednak wskazuje na to, że Niemcy już niebawem będą kolejnym krajem na globie z legalnymi konopiami indyjskimi.

Źródło: https://www.money.pl/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja