Legalizacja zioła w Maroku – w tym tygodniu decyzja!

0
Rada Ministrów Maroka jeszcze w tym tygodniu ma zatwierdzić projekt ustawy legalizujący w całym kraju marihuanę. W efekcie umożliwi to nie tylko swobodne zapalenie jointa , ale również będzie to zielone światło dla konopnego biznesu w Maroku.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Rada Ministrów Maroka jeszcze w tym tygodniu ma zatwierdzić projekt ustawy legalizujący w całym kraju marihuanę. W efekcie umożliwi to nie tylko swobodne zapalenie jointa, ale również będzie to zielone światło dla konopnego biznesu w Maroku – i to na dużą skalę!

Projekt, który ma zatwierdzić marokańska Rada Ministrów zakłada właśnie zbudowanie legalnego przemysłu konopnego, poprzez zrzeszenie hodowców konopi indyjskich w „spółdzielnie”, które z kolei sprzedawałyby swoje plony lokalnym lub międzynarodowym firmom „przetwórczym”.

Już teraz władze Maroka zaczynają liczyć zyski, które mogą osiągnąć z legalizacji zioła. Według ich szacunków wartość konopnej branży w tym kraju dwukrotnie przewyższa szacunki, które podała BBC – wysokości 8 miliardów dolarów.

Legalnie i bardziej opłacalnie

Faktycznie zyski z handlu i obrotu konopiami indyjskimi w Maroku mogą sięgnąć nawet 15 miliardów dolarów! Dotychczas te pieniądze wchłaniały organizacje przestępcze i kartele. Łatwo to policzyć, bo w tej chwili rolnicy przy nielegalnym statusie zioła zarabiają ok. 0,5 miliarda dolarów, a przestępcze organizacje inkasują ok. 14,5 miliardów dolarów!

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Na podstawie założeń ustawy ocenia się, że Maroko zamierza stworzyć nowy model oparty na spółdzielniach rolników, jednocześnie ściśle kontrolując to, co dzieje się z uprawami. Jednym z powodów powstania takiego projektu, tłumaczył marokański rząd, była właśnie dola nielegalnie uprawiających konopie rolników.

Źródło: https://www.rp.pl

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja