Polski medalista w judo odpowie za posiadanie zioła

0
Mateusz B. o utalentowany judoka ze Skierniewic. Pod koniec zeszłego roku wywalczył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Teraz to reprezentant kadry narodowej seniorów. Jednak jego kariera stanęła pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez posiadanie niedużych ilości marihuany.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Mateusz B. to utalentowany judoka ze Skierniewic. Pod koniec zeszłego roku wywalczył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Teraz to reprezentant kadry narodowej seniorów. Jednak jego kariera stanęła pod dużym znakiem zapytania. Wszystko przez posiadanie niedużych ilości marihuany.

„Miałem małą wpadkę” – przyznaje Mateusz B. Małą, bo tak naprawdę chodziło w sumie o 3,5 grama zioła, które policjanci ujawnili podczas kontroli samochodu, którym jechał sportowiec wraz z kolegą  – Adrianem B. Ten ostatni został oskarżony o posiadanie niewielkiej ilości marihuany (0,7 grama).

– Kolejny z oskarżonych, Mateusz B. ma dwa zarzuty udzielenia drobnych ilości marihuany, po 1,5 grama, za niewielkie kwoty – wylicza Sławomir Mentrycki, prokurator rejonowy w Rawie Mazowieckiej. – Ma też zarzut jednorazowego nieodpłatnego udzielenia marihuany koledze i zarzut posiadania ziela konopi (2,6 grama).

Szok wśród sportowców

Po tym incydencie środowisko sportowe jest w szoku. Jednak  wszyscy mówią zgodnie „poczekajmy aż zapadnie wyrok, ta sprawa może przetrącić mu kręgosłup”.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– O jego kłopotach dowiedziałem się niedawno, choć sprawa swój początek miała wiele miesięcy wcześniej. To dla mnie ogromne zaskoczenie, szok. On jest bardzo pracowitym, sumiennym, koleżeńskim sportowcem z szansą na dalsze międzynarodowe sukcesy. Nigdy nie sprawiał problemów, nigdy nie zawiódł. Nie potrafię odnieść się do jego problemówmówi trener Jerzy Gołębiewski.

Marihuana w sportach walki

Nie jest tajemnicą, że konopie indyjskie działają przeciwbólowo i w sportach walki, szczególnie przy kontuzjach są skutecznym antidotum na ból. Wiedzą o tym dobrze w USA, gdzie zioło do celów rekreacyjnych jest już zalegalizowane w kilkunastu stanach.

Zioła używa ok. 50 % amerykańskich zawodników MMA . W społeczności mieszanych sztuk walki zdania w tym temacie wciąż są podzielone, jednak coraz poważniej rozważa się pozwolenie zawodnikom na jej używanie.

To jednak nie jedyne środowisko sztuk walki, które zioła używa, żeby uśmierzyć ból i rozluźnić się po często wyczerpującej walce. Pisaliśmy o tym cały artykuł i na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Źródło: https://skierniewice.eglos.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja