Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W centrum Łomży pojawiły się banery i szyldy reklamowe z hasłem „Legalna marihuana”. Brzmi to zbyt pięknie, żeby było prawdziwe i w efekcie wprowadza potencjalnych klientów w błąd. Właściciel firmy oferujący legalną marihuanę tak naprawdę sprzedaje susz konopi włóknistych.

O sprawie napisał portal wp.pl. Jeden z jego dziennikarzy skontaktował się z właścicielem nietypowego sklepu zlokalizowanego w Łomży. Sprzedawca zaprzeczył, że sprzedaje legalną marihuanę i co więcej tłumaczył się, że na swoich reklamach informuje, że produkt ma zawartość poniżej 0,2 % THC. Przyznał się zresztą, że sprzedaj susz konopi włóknistych.

1 gram suszu sprzedawca oferuje za 20 zł. Zapytany podchwytliwie przez dziennikarza, czy jego towar kopie, odpowiedział, że nie, jednak może zaproponować coś lepszego, dla tych bardziej wymagających – konopie z Holandii w cenie 30 zł za 1 gram.

Marketingowy chwyt niekoniecznie uczciwy…

Jak wiadomo nie od dziś, reklama jest dźwignią handlu. W połączeniu ze sprytnymi chwytami marketingowymi może przynieść efekty sprzedażowe. Ofertę sprzedawcy z Łomży jednak krytykują już między innymi członkowie Stowarzyszenia Wolne Konopie.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

To nadużycie, z którym spotykamy się dość często. Nieuczciwi sprzedawcy zapewniają, że mają w ofercie legalną marihuanę, ale to tylko wabik na klientów – komentuje Andrzej Dołecki – prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie.

Jak wiadomo marihuana do użytku rekreacyjnego w Polsce nie jest dopuszczona, jednak nie wszyscy są w tym temacie doinformowani, a co więcej panuje informacyjny chaos. Legalna jest jedynie marihuana medyczna, którą można kupić w aptece, wyłączenie na receptę wypisaną przez lekarza.

Pozostałe produkty oferowane bez recepty to konopie włókniste. Te mają dużą zawartość CBD i bardzo niską THC – według obowiązujących przepisów nie mogą zawierać go więcej niż 0,2 %.

Kilkakrotnie zdarzało mi się przekonywać właścicieli sklepów z konopiami, że pisanie o „legalnej marihuanie” jest zwyczajnie nieuczciwe i nie powinni wprowadzać w błąd. Ale oni odpowiadali, że nie mają zamiaru tego zmieniać, bo to zachęca klientów – dodaje Dołecki.

Marihuana, czyli konopie indyjskie, nie są w Polsce legalne, to już konopie włókniste, zwane inaczej konopiami przemysłowymi, są w legalnym obrocie. I to właśnie one są sprzedawane w łomżyńskim sklepie.

Źródło: https://finanse.wp.pl

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja