Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Tym razem prezentujemy dwie odmiany marihuany pochodzące z Kalifornii. Blue Dream oraz Green Crack to niewątpliwie propozycje dla koneserów palenia dobrego zioła. To odmiany, które szybko wyszły poza Kalifornię i zyskały popularność w innych częściach świata.

Popularność Blue Dream

Wpływ na to, że Blue Dream szybko stała się kultową odmianą marihuany miała między innymi jej popularność wśród growerów. Obfite plony i łatwość w hodowli sprawiły, że każdy chciał ją uprawiać. Growerzy upatrywali w odmianie gwarancję wysokich zysków.

Dodatkowo brak ubocznych efektów, wywoływanych przez niektóre mocne odmiany marihuany, przyczynił się do tego, że na Blue Dream po prostu był popyt wśród palaczy zioła. Odmiana stała się także popularna wśród pacjentów leczących się marihuaną.

Blue Dream jest połączeniem odmian Haze i Bluberry. To hybryda o delikatnej przewadze genetyki Sativa, której w tej odmianie jest około 70%. Mimo sporego udziału genetyki Sativa nie rośnie zbyt wysoka, co dla wielu jest mocnym plusem tej odmiany.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Przy poprawnie prowadzonej uprawie ma niesamowity zapach i smak. Rośliny wytwarzają okrągłe, duże i zbite topy. Te zresztą są bardzo bogate w żywice, co świadczy o wysokiej jakości zioła tej odmiany.

Blue Dream ma bardzo optymalne działanie, nie powodujące nadmiernej senności, zamulenia i paranoi, co ma miejsce przy używaniu wielu innych Sativ. To odmiana, którą chwalą sobie zarówno rekreacyjni palacze, jak i pacjenci używający konopi.

Właściwości i pochodzenie Green Crack

Green Crack jest skrzyżowaniem specjalnej selekcji Skunk#1 z 1989 roku od Super Sativa Seeds Club i nieznanej odmiany Indica. Twórcą odmiany jest grower Cecil C, który oryginalnie nazwał ją Cush, jednak jak podaje wiele źródeł nazwę Green Crack wymyślił Snoop Dogg w nawiązaniu do jej euforycznego działania.

Nie bez powodu zresztą, bo działanie Green Crack jest silnie euforyczne, energetyczne i powodujące naprawdę silne uczucie szczęścia. To właśnie przez sposób w jaki Green Crack działa został nazwany tak, a nie inaczej. Ta odmiana zioła świetnie nadaje się na imprezę, bo nie odczuwa się po niej uczucia zmęczenia czy zamulenia.

Green Crack jest też bardzo mocną odmianą marihuany, bo poziom THC w jego topach sięga nawet 20%! Doceniają ją również pacjenci medycznej marihuany, bo jest ona świetnym antidotum na depresję, niepokój, zmęczenie i nudności.

Aromat i smak Green Crack jest owocowy, z domieszką kadzidła i drewna cedrowego. W zapachu wyczuć można owoce cytrusowe, mango, a nawet ananas. Jest to pełna smaku odmiana konopi o bardzo pozytywnym działaniu, dlatego doceni ją niemal każdy koneser zioła.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja