Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Uprawa na własny użytek i posiadanie konopi indyjskich są już legalne w Malcie. W efekcie jest to pierwszy europejski kraj, który zalegalizował marihuanę.  Ustawa w tej sprawie została przegłosowana przez większość maltańskiego parlamentu oraz podpisana przez prezydenta.

W efekcie każda osoba pełnoletnia może uprawiać do 4 krzewów konopi indyjskich oraz legalnie posiadać do 7 gramów zioła. Posiadanie oraz przechowywanie większych ilości marihuany będzie ewentualnie skutkowało grzywną od 50 do 100 euro.

Z kolei osoby poniżej 18 roku życia, przyłapane na posiadaniu konopi indyjskich, staną przed specjalną komisją, która zadecyduje o ewentualnej kurateli, ale nie zostaną zatrzymane. Również osoby dorosłe, które będą używać marihuany w obecności nieletnich muszą się liczyć z sankcjami. Mogą zostać ukarani grzywnami od 300 do 500 euro.

Legalne kluby non-profit

Legalną uprawę konopi będą mogły prowadzić legalne kluby non-profit, które będą dystrybuować środek wśród swoich członków, ale maksymalnie 7 gramów na głowę dla 500 osób dziennie. Co miesiąc będą mogły również rozprowadzać do 20 nasion konopi dla każdego członka klubu. Kluby te będą się musiały znajdować nie mniej niż 250 m od szkoły czy innej placówki edukacyjnej.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Malta to pierwszy europejski kraj, który zalegalizował marihuanę. Choć na kontynencie krajem, który jest kojarzony ze swobodą korzystania z marihuany, jej legalnym posiadaniem i handlem jest Holandia, to w rzeczywistości władze  stosują tam jedynie „politykę tolerancji”. Używanie konopi jest tam oczywiście dozwolone, ale już ich posiadanie, uprawa i dystrybucja są karalne.

Źródło: https://www.rp.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja