Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Polska Izba Konopi rozpocznie swoją działalność pierwszym Walnym Zgromadzeniem, które odbędzie się w najbliższy weekend (11-12 grudnia) w Warszawie, w Hotelu Sosnowy. Uczestnicy tego spotkania omówią między innymi strategię działania Polskiej Izby Konopi, ustalą również wspólnie kształt jej działalności i zasady na jakich będzie funkcjonowała.

Podczas pierwszego Walnego Zgromadzenia przybliżona zostanie też rola członka Izby – jego przywileje i obowiązki. Będzie to również okazja do nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami z branży konopnej, oraz konopnymi aktywistami.

– Rynek konopny rozwija się bardzo prężnie, mimo kłód rzucanych pod nogi przedsiębiorcom i właśnie z tego powodu Izba jest potrzebna. Przedsiębiorcy z branży borykają się chociażby z takimi problemami jak transport konopny, czy po prostu represjami stosowanymi wobec nich. Jeśli jesteśmy jednostkami to nie znaczymy nic, a jeśli jesteśmy w grupie, pod szyldem to działamy prężniej, działamy mocniej i mamy większe przełożenie na urzędników, polityków i być może prawo, które powstaje – wyjaśnia Jakub Gajewski, współzałożyciel oraz wiceprezes Stowarzyszenia Wolne Konopie.

Profesjonalny twór lobbystyczny

Pytanie, czy tworzenie Polskiej Izby Konopi faktycznie jest potrzebne i ma sens, biorąc pod uwagę to, że całkiem prężnie w kraju działa już Stowarzyszenie Wolne Konopie, które zbierało między innymi podpisy pod inicjatywą obywatelską dedykowaną legalizacji konopi indyjskich?

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Stowarzyszenie nie jest licząc się stroną dla rządu w rozmowach dotyczących kwestii prawnych. Z kolei z głosem izby gospodarczej strona rządowa będzie musiała się liczyć. Polska Izba Konopi będzie stowarzyszeniem firm. Jako Wolne Konopie nie chcemy uciekać od działań ulicznych, a nawet prowokacyjnych, a Izba będzie działać w sposób dyplomatyczny. To ma być taki profesjonalny twór lobbystyczny – rozwiewa wątpliwości Andrzej Dołecki, prezes Stowarzyszenia Wolne Konopie.

To, że taki twór jak Polska Izba Konopi jest bardzo potrzebny wiedzą nie tylko przedsiębiorcy z konopnej branży, ale także przedstawiciele rządu. Ci drudzy już w tej chwili spekulują, że do 2035 wpływy z konopnego sektora do budżetu państwa będą wyższe niż z górnictwa.

Pierwsze Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Konopnej odbędzie się już w najbliższy weekend (11-12 grudnia) w Hotelu Sosnowy w Warszawie, przy ul. Trakt Lubelski 40A. Start o godzinie 14.00. Więcej szczegółowych informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja