Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To przełomowa informacja dla pacjentów medycznej marihuany z Polski! Lek w końcu będzie produkowany na terenie kraju. Dotychczas był importowany z Kanady lub Niemiec i w aptekach medycznej marihuany notorycznie brakowało. Teraz jej wytwarzaniem zajmie się firma, która dotychczas sprowadzała ją z zagranicy.

Firma CanPoland z Łodzi zamierza już w marcu tego roku uruchomić linię produkcyjną, z której do polskich hurtowni farmaceutycznych i aptek będą docierać dostawy medycznej marihuany na naprawdę dużą skalę.

CanPoland jest spółką z polskim kapitałem dysponującą zezwoleniami na obrót w Polsce oraz na sprzedaż odbiorcom zagranicznym produktów leczniczych na bazie konopi indyjskich. Dotychczas medyczną marihuanę nad Wisłę sprowadzała. Teraz ruszy ze zmasowaną jej produkcją.

Maszyna do produkcji marihuany

Firma zaprojektowała i kończy przygotowanie hybrydowej maszyny do wytwarzania medycznej marihuany. Ma podpisane trzy umowy dostaw surowca z Unii Europejskiej, Kanady i Afryki. Linia produkcyjna ma być instalowana, jak już wspominaliśmy w marcu tego roku.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

– Obecnie jesteśmy w fazie testów. Projektowana była przez rok i do tej pory wartość naszych inwestycji w maszyny wyniosła około 3 mln zł. Te nakłady nam się zwracają, bo dzięki zastosowanym innowacjom w ramach jednego ciągu technologicznego będziemy w stanie produkować surowce nie tylko z kwiatów, ale także w formie olejów – wyjaśnia Bartłomiej Wasilewski – prezes CanPoland.

Źródło: https://lodz.tvp.pl/

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja