Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W nowym badaniu opublikowanych w Economic Inquiry stwierdzono, że łatwiejszy dostęp do marihuany prowadzi do zmniejszenia liczby zgonów związanych z opioidami. Czy konopie indyjskie pomagają w leczeniu uzależnień od narkotyków?

 

We wspomnianym badaniu sprawdzano, w jaki sposób zmieniający się status prawny marihuany wpłynął na śmiertelność w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich dwóch dekad. Badacze stwierdzili, że legalizacja i dostęp do rekreacyjnej marihuany zmniejszają roczną śmiertelność z powodu leków opioidowych (20% – 35%), szczególnie jeżeli chodzi o opioidy syntetyczne. 

 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Badanie potwierdza wcześniejsze ustalenia, że legalizacja konopi indyjskich zmniejsza śmiertelność spowodowaną opioidami. ​​Badania są aktualne i dokładnie opisują zależność między legalizacją a szkodliwością opioidów. 

 

„Przepisy dotyczące marihuany rekreacyjnej mają wpływ na znacznie większą liczbę ludzi aniżeli legalizacja marihuany medycznej, ale nadal niewiele wiemy o ich skutkach” powiedział współautor dr Nathan W. Chan z University of Massachusetts Amherst.

„Koncentrując się na ostatniej fali przepisów dotyczących rekreacyjnej marihuany w USA, stwierdzamy, że wskaźniki umieralności z powodu opioidów spadają, gdy rekreacyjna marihuana staje się powszechnie dostępna”.

źródło:addictionpro.com

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja