Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Firma Spektrum Cannabis zgłosiła wniosek o rejestracje ich leku na bazie marihuany medycznej w Polsce do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. W połowie wrzesnia wniosek miał zostać rozpatrzony. Mamy najnowsze informacje na ten temat. Czy wiadomo kiedy medyczna marihuana będzie dostępna w aptece?

W listopadzie roku 2017, medyczna marihuana w Polsce została prawnie uregulowana. Lekarze mają prawo przepisać pacjentowi lek na bazie konopi indyjskich. Niestety żaden lek nie zostanie przepisany dopóki nie będzie on dostępny na liście leków dopusczonych do sprzedaży w Polsce. Do dzisiaj wpłyneły 4 takie wnioski o dopuszczenie marihuany medycznej do sprzedaży. Żaden nie został rozpatrzony do dzisiaj.

medyczna marihuana w aptece - kiedy będzie dostępna?

Firma Spektrum Cannabis jest jedna z tych firm, która jako pierwsza złożyła wspomniany wniosek. Niedawno informowaliśmy o tym, że firma Spektrum Cannabis, będąca częscią spółki Canopy Growth z Kanady, również taki wniosek złożyła a zgoda na sprzedaż medycznej marihuany w Polskich aptekach miała zapaść w połowie września.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Medyczna marihuana w aptece.

W zeszły piątek otrzymaliśmy wiadomość bezpośrednio od manager krajowego firmy. Pan Tomasz Witkowski informuje, iż decyzja Urzędu jest opóźniana ze względu na fakt, że jest to pierwszy raz, kiedy lek na bazie konopi jest rozpatrywany przez URPL.

Wniosek jest nadal rozpatrywany przez URPL. W mojej opinii nie ma w tym złej woli Urzędu, w połowie września spotkaliśmy się w celu omówienia kilku kluczowych tematów, na których wyjaśnieniu bardzo zależało URPL (z racji tego, iż po raz pierwszy taki produkt jest rozpatrywany). Finalną wersję do URPL przekażemy pod koniec przyszłego tygodnia, myślę, że finalnej decyzji możemy się spodziewać ok. połowy października.” – poinformował redakcję CannabisNews Pan Tomasz Witkowski ze Spektrum Cannabis.

Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. W przypadku nowych informacji poinformujemy o tym na łamach naszego portalu.

Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytani medyczna marihuana została zalegalizaowana i ma być dostępna na receptę od jesieni tego roku. Poczytaj o tym więcej.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja