Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Marihuana medyczna ma być dostępna na receptę w Wielkiej Brytanii. Lekarze będą mogli zacząć przepisywać lekarstwa na bazie konopi indyjskich już jesienią – mówi Sajid Javid. Posiadanie marihuany rekreacyjnej będzie nadal karane.

Jeszcze w tym roku każdy Polak będzie mógł skorzystać z leków na bazie konopi indyjskich. Każdy Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii. W listopadzie minie rok od wejścia w życie stawy o medycznej marihuanie w Polsce, niestety jak dotąd nie jest ona dostępna w aptekach.

W UK, dotychczas, marihuana była klasyfikowana jako narkotyk pierwszego stopnia, co oznacza, że była błędnie uważany za środek bez żadnych terapeutycznych czy medycznych właściwości.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Po wprowadzeniu wspomnianych zmian, marihuana zostanie przeniesiona do 2 grupy substancji psychoaktywnych, a co za tym idzie, będzie mogła być przepisywana przez lekarzy.

„Dramatyczne i głośne sprawy dzieci chorych na epilepsję, którym odmówiono leczenia olejem RSO, były jednym z głównych czynników legalizacji marihuany medycznej.” -przekazał w oficjalnym oświadczeniu sekretarz Sajid Javid.

Dla przypomnienia olej RSO to ekstrakt z medycznej marihuany, który oprócz tak popularnego CBD posiada również THC, czyli psychoaktywny kannabinoid zawarty w marihuanie. Jest on niezbędny przy leczeniu niektórych schorzeń.

Sajid Javid kontynuuje, że „Aktualne przypadki chorych dzieci jasno pokazały, że nasze stanowisko w sprawie medycznej marihuany było dalece niezadowalające, (…) dlatego podjąłem decyzję o udostępnieniu preparatów na bazie konopi indyjskich – od teraz będą dostępne na receptę” –

„Pomoże to wszystkim pacjentom z wyjątkowymi potrzebami” – dodaje.

Posiadanie marihuany w Wielkiej Brytanii jest nadal karane i grozi za to kara więzienia do 5 lat a dla dilerów nawet do 14 lat pozbawienia wolności.Medyczna marihuana bedzie dostepna w UK od jesieni 2018. Wielka brytania legalizuje medyczną marihuanę

Sajid zaznacza, iż nie jest to w żaden sposób krok w kierunku legalizacji rekreacyjnego używania marihuany.

Niedawno zalegalizowano używanie marihuany na użytek własny w RPA. Poczytaj o tym tutaj.

Nie w każdym Państwie jest tak liberalne podejście do konopi indyjskich jak w Europie czy USA. W niektórych krajach stosowanie nawet marihuany medycznej może być karane śmiercią. Zobacz WIDEO w jakich krajach lepiej unikać palenia marihuany tutaj.

Źródło: ”independent.co.uk”

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja