Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Legalna medyczna marihuana w Niemczech już od marca! Bundestag właśnie jednomyślnie zaakceptował stosowanie wyrobów z konopi indyjskich u ciężko chorych pacjentów. Leczenie będzie refundowane.

Teoretycznie medyczna marihuana była w Niemczech legalna już od jakiegoś czasu, ale stosowanie jej wiązało się z dopełnieniem wielu formalności. Aby ulżyć pacjentom, niemiecki rząd zdecydował we wtorek o ułatwieniu dostępu do medycznej marihuany.

Terapię będzie musiał przepisać lekarz. Medyczną marihuanę będzie można stosować m.in. u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, cierpiących na chroniczny ból, cierpiących na nudności wywołane chemioterapią.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Medyczna marihuana w Niemczech legalna

Decyzja, czy lek zostanie refundowany, będzie należała do kasy chorych. Na wydanie decyzji będzie miała trzy dni, a nie, jak do tej pory, kilka tygodni.

– Ciężko chorzy muszą mieć możliwość skorzystania z najlepszej terapii – podkreślił minister zdrowia Hermann Groehe w oświadczeniu.

Początkowo marihuana będzie sprowadzana z innych krajów. W przyszłości rząd ma kontrolować lokalne uprawy.

Źródło: tvn24.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

6 KOMENTARZE

  1. Skoro jesteśmy w Unii to prawa dot polityki narkotykowej w tym przypadku powinny zostać zmienione tu i nie tylko.

  2. Niemcy robią co chcą, a u nas taki projekt ustawy miał być opiniowany przez inne kraje europejskie. Jakoś rok temu tak było. Sprawdźcie sobie

  3. A jak jest z przewozem oleju RSO przez Niemcy zakupionym np w Holandii, ale nie posiada się niemieckich dokumentów od lekarza? Czy to nielegalne?

Comments are closed.