Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich otrzymał nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Placówka naukowa z Poznania opracowała program konopny i stworzyła wysokiej jakości odmiany konopi przemysłowych – Białobrzeskie, Tygra i Henola.

Oprócz tych osiągnięć wyróżnienie Ministra Rolnictwa zostało przyznane IWNiRZ za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i na rynkach rolnych. Powołanie przez Instytut Programu Konopnego jest z kolei skutecznym narzędziem komercjalizacji rolniczych dóbr własności intelektualnej na skalę międzynarodową.

Głównym celem Programu Konopnego jest produkcja na dużą skalę elitarnego materiału siewnego konopi przemysłowych. Należą do nich właśnie odmiany Białobrzeskie, Tygra i Henola. Program ma na celu wspierania lokalnych inicjatyw.

Dąży do tego, żeby stworzyć nad Wisłą infrastrukturę do uprawy konopi przemysłowych, a w efekcie uczynić Polskę liderem w Europie, pod względem ilości i jakości w uprawie tych roślin.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Ich konopie już robią furorę na świecie

Działalność Instytutu wypromowała polskie odmiany konopi przemysłowych na światowych rynkach. Z tego tytułu w oparciu o zawarte umowy licencyjne Instytut osiąga przychody liczone w milionach złotych.

Umowę o współpracy z IWNiRZ podpisał ostatnio amerykański Colorado Department of Agriculture. Pisaliśmy o tym w zeszłym miesiącu i możecie o tym przeczytać tutaj: https://www.cannabisnews.pl/konopie-uprawiane-nad-warta-robia-furore-w-usa/

Szansa dla polskich rolników

W ostatnich latach uprawa konopi przemysłowych przeżywa w Polsce renesans. Dynamiczny, coroczny wzrost ich upraw może być szansą na znaczącą poprawę finansowej sytuacji polskich rolników.

Skorzysta na tym najbardziej małoobszarowe rolnictwo. Instytut z Poznania oferuje bardzo korzystną alternatywę do tradycyjnych upraw. Przy uprawie jednego hektara konopi przemysłowych można zyskać nawet do 15 tysięcy złotych. I właśnie to z roku na roku zachęca szczególnie młodych rolników do rozpoczęcia przygody z konopiami.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja