Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To na razie pierwsza i przynajmniej w najbliższym czasie jedyna w Tajlandii klinika lecząca marihuaną. Zatrudnieni w niej lekarze będą stosować techniki tradycyjnej medycyny połączone z konopnymi kuracjami.

Medyczna marihuana jest w Tajlandii legalna od 2017 r. Celem legalizacji w tym kraju było umożliwienie mieszkańcom tradycyjnych metod leczenia oraz pobudzenie gospodarki. W efekcie utworzono 25 szpitalnych oddziałów w całym kraju, które leczą pacjentów marihuaną. Są one czynne tylko przez 2 -3 dni w tygodniu, bo w kraju brakuje specjalistów od konopi.

Na razie będzie też działać jedyna w kraju specjalistyczna klinika.To klinika pilotażowa, ponieważ nie mamy wystarczającej ilości lekarzy znających się na konopiach – przyznał otwarcie minister zdrowia, Anutin Charnvirakul, podczas konferencji prasowej w stolicy Tajlandii.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Darmowe oleje z konopi.

Lekarze w nowej klinice konopnej w Nonthaburi w Bangkoku w ten poniedziałek rozdali pacjentom około 400 butelek olejku z konopi indyjskich, całkowicie bezpłatnie. Klinika oferowała cztery różne olejki z konopi w buteleczkach od 5 do 10 ml.

Klinika będzie w stanie obsłużyć 200-300 pacjentów dziennie, ale już wiadomo że zainteresowanie będzie ogromne,co było widać po tłumach ludzi oczekujących na zrealizowanie recept na olej z konopi.

Od marihuany medycznej do rekreacyjnej…

Większość pacjentów w klinice zażywa ekstrakt z marihuany, żeby leczyć nie tylko chroniczne bóle, ale są też tacy, którzy walczą z nowotworami lub cierpią na poważne choroby psychiczne.

Marihuana medyczna jest produkowana w Tajlandii tylko przez kilka instytucji naukowo-medycznych i taki stan ma się utrzymać przez kolejne 4 lata. Później rząd planuje liberalizację konopnego rynku. Marihuana rekreacyjna wciąż jest w tym kraju nielegalna.

Źródło: https://magivanga.com

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja