Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Pochodzi z USA jednak szybko stała się topowa i popularna na całym świecie. Mało tego, jej nazwa wywołała wiele kontrowersji i w efekcie przyczyniła się do procesu sądowego. Firma GG Strains LLC została pozwana przez Gorilla Glue Co., która nie chciała, żeby ich nazwa była kojarzona z marihuaną. O tym jednak później. Topy i liście Gorilla Glue są obficie pokryte żywicą i odmiana ta charakteryzuje się skutecznym działaniem prozdrowotnym.

Historia powstania Gorilla Glue

Gorilla Glue powstała przypadkowo w ogrodzie Joesy Whales’a – amerykańskiego growera. Jedna z uprawianych przez niego odmian okazała się obojnakiem. Dokładnie to Chem Sis, zapyliła odmianę Sour Dubb niszcząc przy okazji całe zbiory Joesy Whales’a. Załamany utratą plonów grower nie pomyślał wówczas, że nasiona z zapylonego przez hermę suszu mogą mieć jakąkolwiek wartość.

Kilka lat później jego znajomy postanowił wysiać kilka z tych „zmarnowanych” nasion. Efekt? Wyrosły wartościowe rośliny, z których fenotyp nr 4 okazał się być rewelacyjny. To do dziś najbardziej popularna Gorilla Glue#4 – Original Glue. W sumie odmian GG jest pięć.

GG szybko zyskała popularność, ale kontrowersje i konsekwencje sądowe spowodował jej nazwa. Jak już wspominaliśmy GG Strains LLC została pozwana przez Gorilla Glue Co., która nie chciała, żeby ich nazwa była kojarzona z marihuaną.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Sztab prawników Gorilla Glue Co. Zarzucił GG Strains LLC, że ich nazwę Gorilla Glue wykorzystali specjalnie po to, żeby osiągnąć korzyści finansowe ze sprzedaży konopi indyjskich i jednocześnie popsuli reputację i renomę ich spółki. W rezultacie GG Strains musiała zmienić nazwę lepkiej i żywicznej odmiany marihuany na GG.

Działanie i uprawa Gorilla Glue

Gorilla Glue #4 to hybryda Indica-Sativa o dość szczupłej budowie, rośnie wysoka a jej gałęzie są równie długie i chude jak łodyga. Trzeba je koniecznie podpierać, żeby się nie łamały pod ciężarem łodyg i bogatych w żywicę liści.

Odmiana ma silny aromat i smak mocno przypominający diesel’a z kwaśną i sosnową nutą. Działa odprężająco i relaksująco, a w większych ilościach powoduje błogi sen. Godna polecenia osobom, które chcą uśmierzyć ból. Ma naprawdę skuteczne i mocne działanie prozdrowotne i terapeutyczne. Gorilla Glue jest również idealną odmianą do ekstrakcji, dzięki bardzo dużej zawartości żywicy sięgającej nawet do33% – czyli aż 1/3 masy suszu.

Uprawa Gorilla Glue nie sprawia większych kłopotów, poza intensywnym zapachem, który rośliny wydają. Konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości filtra węglowego. Jak już wspominaliśmy odmiana wymaga podpierania, najlepiej za pomocą bambusów, albo małych tyczek, inaczej jej gałęzie szybko się połamią pod swoim ciężarem.

GG ma to do siebie, że rośnie wysoka, więc trzeba kontrolować, żeby jej rośliny nie przerosły growboxa. Poza tym jej rośliny nie lubią za dużo nawożenia. Po prostu „nie jedzą” zbyt dużo, a nadmiar odżywek może im zaszkodzić.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja