Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
To najprawdopodobniej najdroższa odmiana marihuany nie tylko w historii Nowego Jorku ale i USA. Stała się popularna nie tylko za Oceanem ale niemal na całym świecie. Za jednego grama Sour Diesel swojego czasu trzeba było zapłacić nawet 50 $! Warto się przyjrzeć tej odmianie bliżej i uzyskać odpowiedź co czyniło i czyni ją tak fenomenalną.

Geneza i fenomen Sour Diesel

Odmiana stała się na tyle popularna, że jej nazwa była wymieniania w wielu utworach raperów, a nawet o ulubionej Sour D. powstawały całe kawałki muzyczne. Historia powstania Sour Diesel jest mocno powiązana z powstaniem Chemdoga i jego twórcami, a w sumie to odkrywcami.

Jest to odmiana „clone only” i powstała w growroomie growera o ksywce Weasel i jest to Mass Super Skunk x Underdawg (Chem 91 x Northern Lights). Weasel otrzymał klona Sour D od ludzi, którym sam wcześniej sprzedał zioło, częściowo zapylone.

Ci z kolei zdecydowali się posiać ziarna, a że rośliny które z nich wyrosły okazały się fenomenalne podzielili się tym z Weaselem. Z kolei Weasel podzielił się klonem ze swoim znajomym o psuedonimie „AJ” który posiada tę genetykę w swojej kolekcji po dziś dzień. AJ jest uważany za „ojca chrzestnego” Sour Diesla, a oryginalny klon nazywa się właśnie AJ Sour Diesel.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

W efekcie zioło tej odmiany jest prawdopodobnie najdroższe w historii Nowego Jorku i USA. W okresie, gdy odmiana była na fali za jednego grama trzeba było zapłacić 50 USD, na co nie każdy mógł sobie pozwolić.

O wysokiej cenie decydował nie tylko fenomen Sour Diesla, ale również z początku trudna dostępność zioła tej odmiany. Poza tym zyskiwała ona prestiż i popularność za sprawą samych dostawców, którzy przywozili ją do domu niczym pizze z dowozem.

Działanie, właściwości i uprawa Sour Diesel

Odmiana rodem NYC jest hybrydą o delikatnej przewadze Sativa. Nie rośnie wprawdzie do tak wysokich rozmiarów jak inne Sativy, ale jednak idzie w górę szczególnie w początkowym okresie kwitnienia.

Jej topy są mocne i zbite, obficie pokryte żywicą. Charakteryzuje się mocnym i intensywnym aromatem i smakiem paliwa, skunka z nutą kwaśnawych cytrusów. Rośliny Sour Diesel wydają naprawdę intensywny zapach, więc nie wskazana jest ich dyskretna uprawa.

Działanie Sour Diesel z kolei jest naprawdę mocne nawet dla wprawionych użytkowników konopi indyjskich. Potwierdza to sama zawartość THC w granicach od 18 – 24 %!

Nowojorska odmiana nie należy do trudnych w uprawie, ale nie oznacza też, że można ją polecić początkującym growerom. Podłoże, które trzeba jej zapewnić to żyzna gleba. Poza tym konieczne jest regularne nawożenie, bo Sour Diesel naprawdę potrafi dużo „zjeść”.

Warto też pamiętać o intensywnym zapachu, które wydają rośliny dlatego konieczne jest zastosowanie dobrego i skutecznego filtra węglowego, jednak nawet to wcale nie musi pomóc w wyeliminowaniu intensywnego zapachu.

Odmiana popularna wśród raperów

Jak już wspominaliśmy nazwa Sour Diesel pojawiała się w nie jednym utworze rapowym. Najczęściej można było o niej usłyszeć w kawałkach Methodmana i Redmana, a Redman nagrał o niej cały kawałek pt. „Sour Deezal”.

Popularność Sour Diesel wśród raperów zawdzięcza zapewne nie tylko swojej mocy ale także tym, że działa bardzo kreatywnie, euforycznie i radośnie.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja