Nie wszystko, co wygląda jak marihuana jest marihuaną

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

To nie skutki palenia marihuany, tylko rzeczywistość. Jest naprawdę wiele roślin, które przypominają konopie indyjskie. Siedmioramienne liście tak charakterystyczne dla Cannabis Sativa czy Cannabis Indica to nie jedyne w swoim rodzaju takie egzemplarze w przyrodzie. W przyrodzie jest naprawdę wiele roślin, które przypominają swoją strukturą i wyglądem marihuanę.

Konopie włókniste, a konopie indyjskie

W efekcie nie wszystko to co wygląda jak marihuana jest marihuaną. Najczęściej się to zdarza myląc konopie indyjskie z konopiami włóknistymi. Jak wiadomo te drugie służą do celów medycznych, przemysłowych na potrzeby branży spożywczej, kosmetycznej i nie tylko.

Nawet nasiona konopi włóknistych to całkiem inny materiał siewny niż nasiona konopi indyjskich.

Konopie włókniste/konopie siewne/konopie przemysłowe.

Marihuana jak wiadomo ma wysokie stężenie THC, z kolei konopie włókniste śladowe ilości, nie przekraczające 0,2 proc. Ich suszone kwiatostany są łudząco podobne do topów, które mają konopie indyjskie, jednak nie posiadają substancji psychoaktywnych i w efekcie ich działanie nie jest takie same gdy w grę wchodzi zażywanie marihuany.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Klon bardzo podobny do marihuany

Niezależnie czy jesteśmy po odstawieniu marihuany czy też palimy konopie indyjskie okazjonalnie czy wreszcie mamy na sumieniu długotrwałe palenie marihuany to pomylić z krzewem konopi indyjskich może nam się z Acer Palmatum.

Japoński klon Acer Palmatum.

Jest to japoński klon, którego liście są bardzo podobne do marihuany. Nieraz w mediach społecznościowych i na wielu blogach konopnych wrzucane są zdjęcia z opisem, że są to konopie indyjskie. Ale jak wiadomo nie wszystko co wygląda jak marihuana jest marihuaną.

Acer Palmatum to krzew lub małe drzewo, które osiąga wysokość od 6 do 10 metrów i często rośnie w zacienionych lasach. Klon występuje również w Chinach, gdzie konopie indyjskie rosną, ale nie są legalne. Posiadanie marihuany, jej sprzedaż jak również uprawa są w Państwie Środka surowo karalne

False Aralia z Nowej Zelandii

False Aralia czy też Dizygotheca Elegantissima to również bardzo przypominająca marihuanę roślina. Jej ciemnozielone liście z ząbkowanymi i ostrymi ogonkami są bardzo podobne do wielu tropikalnych odmian Cannabis Sativa.

False Aralia lub Dizygotheca Elegantissima.

Roślin bardzo podobnych do konopi indyjskich jest pewnie znacznie więcej. Jeśli jakieś znacie, to podzielcie się z nami swoją wiedzą.

I na koniec tak trochę żartobliwe. Marihuana rekreacyjna to ta sama roślina co medyczna marihuana. Tyle, że ta druga jest uprawiana w sterylnych i restrykcyjnych warunkach. Jedna i druga ma jednak właściwości psychoaktywne. Jednak tylko niektóre odmiany konopi indyjskich w zależności od stężenia CBD i THC są wykorzystywane komercyjnie dla celów leczniczych.

 

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja