Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Chociaż wiele osób palących marihuanę uważa, że nie wpływa to negatywnie na ich wzrok, to na co innego wskazują najnowsze badania naukowe. Przeprowadzono je na hiszpańskim uniwersytecie w Granadzie.

Podczas badań, które uzyskały aprobatę Komisji ds. Etyki Badań nad Człowiekiem, zbadano wzrok 31 palących, gdy byli trzeźwi i gdy byli pod wpływem narkotyku. Naukowcy badali też percepcję wizualnych efektów palenia marihuany.

Okazało się, że palenie marihuany znacząco zmienia kluczowe funkcje wzrokowe, takie jak ostrość wzroku, wrażliwość na kontrast, trójwymiarowe, jak również zdolność ogniskowania wzroku czy wrażliwość na olśnienie.

Badanie wykazało negatywny wpływ na wszystkie oceniane parametry wizualne. Wyniki wraz z nieświadomością wizualnego upośledzenia spowodowanego paleniem konopi indyjskich wskazują na potrzebę kampanii uświadamiających; takie pogorszenie wzroku podczas wykonywania codziennych czynności może być niebezpieczne.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Innego zdania są sami użytkownicy rekreacyjnej marihuany. Potwierdza to Scientific Reports” -ponad 90 proc. palaczy zioła uważa, że ta używka nie ma wpływu na ich wzrok lub ma niewielki.

Źródło: https://www.tvp.info

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja