Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Pierwszy Polski film dokumentalny o medycznej marihuanie Podziemie Nadziei, w końcu dostępny dla nas wszystkich! Dokładając własna cegiełkę, możesz otworzyć własne oczy lub oczy bliskich na ogromny problem dotykający tysięcy chorych. Chociaż film powstawał w czasach gdy marihuana medyczna była nielegalna, problem nadal pozostaje a przekaz jest cały czas aktualny.

Choć fakty są jednoznaczne, leczenie marihuaną wciąż wzbudza w naszym kraju sporo emocji. Tytułowe podziemie nadziei to środowisko polskich zwolenników medycznej marihuany – od chorych i ich rodzin, poprzez lekarzy, którzy proponują swoim pacjentom taką terapię, aż po działaczy ruchów legalizacyjnych i tych, którzy lecznicze preparaty sprowadzają z zagranicy lub produkują na miejscu. Nielegalnie, bo marihuana jest wciąż w Polsce zakazana. Autor filmu porównuje sytuację w Polsce i w Hiszpanii, Słowenii oraz Izraelu. Dyskusje z ekspertami i lekarzami nie pozostawiają wątpliwości – na penalizacji marihuany korzystają tylko narkotykowi dealerzy.

Dostęp do filmu na Vimeo wymaga uiszczenia symbolicznej wpłaty 11zł. To bardzo niewiele w zamian za ogrom pracy włożony w ten materiał. Przypomnijmy, że film otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu WatchDocs. Zgromadzone fundusze pozwolą Jankowi na dalsze prace. GORĄCO POLECAMY!

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

REŻYSERIA: Jan Bluz
SCENARIUSZ: Jan Bluz
ZDJĘCIA: Przemysław Chojnacki, Radosław Furmanek, Kamila Mysłek, Tomasz
Ziółkowski
MUZYKA: Piotr Suwal Suwalski
GATUNEK: film dokumentalny
CZAS TRWANIA: 85 minut
PRODUKCJA: Polska 2018

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja