Niemiecka rewolucja w marihuanie medycznej

0
rewolucja w medycznej marihuanie
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Niemcy: Rząd prezentuje projekt ustawy, która zezwoli wszystkim lekarzom na przepisywanie recept na kwiaty konopi i w niektórych wypadkach zmusi kasy chorych do zwrotu pieniędzy za leki wyprodukowane na bazie marihuany

7 stycznia Federalne Ministerstwo Zdrowia zaprezentowało szczegółowy projekt ustawy ustanawiającej państwową agencję ds. marihuany, która miałaby regulować uprawę i dystrybucję konopi do aptek. Więcej pacjentów otrzymałoby regularny dostęp do leku na receptę, który byłby refundowany przez kasy chorych w ramach ustaleń zawartych w projekcie.

medyczna marihuana

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Organizacje i związki na rzecz zdrowia, łącznie z niemieckim ACM (Stowarzyszenie na rzecz Medycznej Marihuany), zostały zaproszone do wnoszenia komentarzy dotyczących projektu do 5 lutego. Pacjenci mieliby otrzymywać leki wyprodukowane na bazie marihuany (kwiaty, ekstrakt, dronabinol, nabilon) w ramach refundacji, po wyczerpaniu wszystkich możliwych terapii.

1 października 2015 roku, 527 pacjentów cierpiących na co najmniej 60 różnych chorób, takich jak m.in. chroniczny ból, choroby zapalne, zaburzenia psychiczne, utrata apetytu i nudności, otrzymało prawne zezwolenie na uzyskiwanie marihuany we własnym zakresie, ponieważ żaden z innych sposobów leczenia nie był wystarczająco skuteczny.

Podoba ci się? Polub nas

Jak dotąd, aby uzyskać dostęp do marihuany, niezbędne jest zwolnienie wydawane przez Federalny Instytut do spraw Leków i Wyrobów Medycznych. W przyszłości każdy lekarz będzie mógł przepisać kwiaty marihuany, które będą dostępne w każdej aptece. Maksymalna ilość jaka będzie mogła być przepisana to 100g na miesiąc, ale będzie istniała możliwość zwiększenia tej ilości w uzasadnionych przypadkach.

Zgodnie z projektem, agencja ds. marihuany będzie działała przy Federalnym Instytucie do spraw Leków i Wyrobów Medycznych. Agencja nie tylko będzie nadzorować produkcję i dystrybucję produktów na bazie konopi, ale także ustalać maksymalną cenę tych produktów w aptekach.

apteka z medyczną marihuaną

Pacjenci, którzy będą chcieli uzyskać refundację, będą musieli uczestniczyć w towarzyszących badaniach, które mają ruszyć pod koniec grudnia 2018 roku, a które mają stworzyć podstawy do późniejszych decyzji na temat refundacji przez kasy chorych od sierpnia 2019.

Źródło: http://www.cannabis-med.org/english/bulletin/ww_en_db_cannabis_artikel.php?id=469

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja