Rozbito grupę handlującą ziołem i szlak przemytniczy z USA [WIDEO i ZDJĘCIA]

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

20 kilogramów marihuany, 50 tysięcy złotych i 12 zatrzymanych osób. To efekt działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i CBŚP oraz CBZC, którzy najpierw przejmowali przesyłki z ziołem wysyłane z USA, a dopiero potem wzięli się za zatrzymania członków grupy.

Sprowadzanie zioła z USA rozpoczęło się w marcu tego roku. Funkcjonariusze Mazowieckiej KAS przejęli wówczas pierwszą paczkę z 10 kg zioła. Przesyłka z USA zabezpieczono na lotnisku i. F. Chopina w Warszawie była zaadresowana do mieszkańca Poznania.

Funkcjonariusze KAS poinformowali o paczce policjantów i w ten sposób ruszyło wnikliwe śledztwo, a zaraz potem pierwsze zatrzymania. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym odbiorcę przesyłki, zabezpieczając kolejne narkotyki.

Na tropie międzynarodowej grupy

Na tym etapie jednak sprawa nie została zamknięta. Udało się pozyskać informacje, że to działanie międzynarodowej grupy przestępczej. Próbowano ustalić ich tożsamość.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Mundurowi zebrali informacje o członkach gangu, którzy jak się okazało za pośrednictwem komunikatorów internetowych założyli sklep, w którym sprzedawali środki odurzające przemycane z USA do Polski za pośrednictwem firm kurierskich. Według śledczych, członkowie grupy mogli przemycić w ten sposób co najmniej 100 kg marihuany.

Na warszawskim Okęciu przejęto kolejną przesyłkę z 10 kg zioła. Niespełna miesiąc później w Poznaniu zatrzymano dwóch podejrzanych, którzy w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przy czym jednemu z nich grozi również odpowiedzialność za kierowanie nią.

Dodatkowo mężczyznom przedstawiono również zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Pod koniec sierpnia policjanci CBŚP i CBZC przeprowadzili największe uderzenie w gang, zatrzymując 8 osób. Akcja została przeprowadzona w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i w Warszawie. Śledztwo w tej sprawie jest w toku. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło/foto: https://cbsp.policja.pl/

 

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja