Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Już w tej chwili światowy rynek konopi indyjskich wyceniany jest na 150 miliardów dolarów. Jednak za 10 lat branża marihuany nie tylko będzie przynosić wielokrotnie większe zyski. Jak informują eksperci, konopie będą też częścią produktów codziennego użytku.

Według prognoz Euromonitor International sektor cannabis urośnie gwałtownie w ciągu najbliższej dekady, zmieniając całkowicie branżę spożywczą, tytoniową, medyczną czy kosmetyczną. Już teraz coraz więcej państw decyduje się na legalizację i regulację sprzedaży marihuany.

Jak wynika z prognoz Euromonitor International już w 2025 r. legalny rynek marihuany wzrośnie o 77 proc! Z kolei firmy, które zareagują odpowiednio wcześnie, w 2030 r. będą miały własne marki konopi codziennego użytku.

Efekt? Będziemy nie tylko używać pod prysznicem konopnych kosmetyków, ale też delektować się wybornym drinkiem z marihuany. Z kolei w pracy zajadać będziemy się lunch boxem z dodatkiem CBD, a po całym pracowitym dniu łykać na sen kojącą tabletkę cannabis.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Konopny sektor, jak wynika z analiz Euromonitora urośnie tak gwałtownie, że zdominuje branżę spożywczą, medyczną, kosmetyczną oraz tytoniową. Rozwinie się branża napojów bezalkoholowych z dodatkiem CBD, zrewolucjonizowany zostanie również przemysł tytoniowy. Już w tej chwili, coraz więcej palaczy rezygnuje z wyrobów tytoniowych, jak dostrzegają eksperci, i zaczyna eksperymentować z THC.

Legalizacja kluczem do konopnej ekspansji

Sprzedaż wszystkich konopnych produktów w USA tylko w zeszłym roku osiągnęła 8 mld dolarów. Analitycy przewidują, że w 2025 r. rynek będzie wart 41 mld USD! Firmy badawcze Arcview Market Research i BDS Analytics szacują wartość całego legalnego rynku konopi w 2019 r. na 18,1 mld dolarów, a w 2022 r. wzrost może sięgnąć 32 mld USD.

W tej chwili medyczna marihuany jest legalna w 33 amerykańskich stanach. Z kolei w 11 można jej używać do celów rekreacyjnych. Wszystko jednak wskazuje na to, że konopie indyjskie zostaną już niebawem zalegalizowana w całej Ameryce Północnej.

Warto tu wspomnieć o tym, że w Kanadzie medyczna marihuana jest legalne od 2001 r., z kolei rekreacyjna od 2018. W Europie też coraz bardziej poważnie o zalegalizowaniu konopi dyskutują w Niemczech. Pisaliśmy o burzliwej dyskusji w Bundestagu tu: https://www.cannabisnews.pl/legalizacja-marihuany-w-niemczech-politycy-angeli-merkel-na-tak/

Do tej pory w sumie 50 krajów na świecie zalegalizowało jakąś formę konopi. Legalizację rozważają też kolejne kraje co przełoży się na miliardowe zyski. Skorzystają z nich zarówno inwestorzy, jak i rządy, które opodatkują branżę marihuany.

Źródło: https://businessinsider.com.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja