Odkryto THCP – kannabinoid może być 30 razy silniejszy od THC!

0
Naukowcy odkryli tetrahydrokannabiporol czyli THCP. Kannabinoid wyizolowany z konopi indyjskich może być 30 raz sileniejszy od THC! THCP pochodzi od włoskiej odmiany marihuany medycznej FM2 hodowanej jedynie przez armię.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Naukowcy odkryli tetrahydrokannabiporol czyli THCP. Kannabinoid wyizolowany z konopi indyjskich może być 30 raz silniejszy od THC! THCP pochodzi z włoskiej odmiany marihuany medycznej FM2 hodowanej jedynie przez armię.

Autorzy badań ocenili zdolność THCP do wiązania się z ludzkimi receptorami kannabinoidowymi znajdującymi się w układzie endokannabinoidowym. Jest to układ odpowiedzialny za utrzymanie ludzkiego ciała w równowadze.

Układ endokannabinoidowy człowieka odpowiada między innymi za procesy fizjologiczne oraz regulację gospodarki energetycznej, powiązań neurohormonalnych, neuroimmunologicznych, aktywności motorycznej, nastr

oju, motywacji, głodu i sytości. Odpowiada też za użytkowanie energii oraz kontrolę metabolizmu węglowodanów oraz lipidów.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Nowoodkryty kannnabinoid daje między innymi odpowiedź na pytanie dlaczego niektóre odmiany konopi działają silniej niż można to było dotąd wytłumaczyć zawartością THC. Zresztą THCP jest niemal taki sam jak THC – czyli substancja odpowiadająca za działanie psychoaktywne. Pierwszy jednak różni się tak od drugiego dodatkiem kilku atomów węgla.

Dwa atomy więcej?

Siłą napędową działania kannabinoidów na ludzi jest tak zwany alkilowy łańcuch boczny. Jak wynikało z dotychczasowych badań dotyczących konopi indyjskich, z prawie 150 zawartych w roślinie związków, w tym THC łańcuch ma tylko pięć atomów. THCP ma jednak ich 7, co oznacza, że jest znacznie silniejsze od THC.

Potwierdził to laboratoryjny eksperyment. THCP podano myszom. Naukowcy odkryli, że połowa z dotychczas podawanej dawki THC – 5 mg/kg THCP wystarczyło, żeby gryzonie były na haju. Nowy kannabinoid nie był jeszcze podawany ludziom.

Naukowcy, którzy wyizolowali THCP uważają, że może mieć właściwości lecznicze Wszystko za sprawą tego, że kannabinoid działa silniej niż THC i do tego ma silniejsze właściwości wiążące. W efekcie odkrycie może w przyszłości przyczynić się do produkcji skutecznych w medycynie wyciągów z konopi indyjskich.

Źródło: www.national-geographic.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja