Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Z określeniem Skun zetknął się chyba każdy użytkownik konopi indyjskich mówiąc o mocnych i tak zwanych „podrasowanych” odmianach zioła. Nic bardziej mylnego. Skunk to tak naprawdę nazwa rodziny odmian konopi indyjskich.

Pochodzenie odmiany Skunk

Wszystkie odmiany Skunk pochodzą od legendarnego szczepu Skunk#1, który został stworzony przez Sama Skunkmana i kolektyw Sacred Seeds z okolic Bay Area w Kalifornii. Skunk #1 szybko trafił do holenderskich breederów takich jak Neville Shoenmaker, Karel Schelfhout czy Ben Dronkers. Dzięki nim, genetyka ta szybko podbiła Holandię, a następnie całą Europę i świat.

W połowie lat 80 Skunk był odmianą wybitną, znacznie wyróżniającą się na tle reszty. Na jego fenomen składały się: niezwykle wysoka jakość, krótki okres kwitnienia i komercyjne wręcz zbiory.

Skunk#1 szybko stał się krzyżowany z czym się dało, nic w tym dziwnego. Krzyżówki ze Skunkiem przejmowały część jego cech, a te były bardzo cenione. W końcu kto nie lubi zbitych, mocno klejących i intensywnie pachnących topów?

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

#1 Super Skunk – Sensi Seeds

Super Skunk Sensi Seeds, powstał dzięki krzyżówce Skunka #1 z Afghani. To dało odmianie dodatkową dawkę genów Indica. Względem oryginału poprawiła się produkcja i zmieniło działanie. To świetna odmiana produkująca grube, gęste i bardzo twarde pąki mocno pokryte żywicą.

Super Skunk jest bardziej haszyszowo-ziemisty w smaku i aromacie, jednak wciąż wyczuwalny jest ostry zapach charakterystyczny dla skunka i można też odczuć jego lekkie cytrusowe nuty. Świetna odmiana dla początkujących niewymagająca wiele od growera, za to znacznie więcej od palacza. Moc potrafi zaskoczyć nawet weteranów.

#2 Lemon Skunk – DNA Genetics

Lemon Skunk od DNA Genetics, to kolejna wersja Skunka, której warto spróbować. Jak sama nazwa wskazuje Lemon Skunk ma świeży, cytrynowy aromat, i to dość intensywny. Jest jednym z najbardziej Sativowych skunków, jego działanie jest euforyczne, radosne i oczywiście jak na Skunka przystało mocne.

Odmiana ta zawiera około 20% THC, co powinno wystarczyć nawet tym bardziej wymagającym użytkownikom. Uprawa nie sprawia problemów, jednak trzeba mieć na względzie, że Lemon Skunk rośnie nieco wyższy od reszty swoich kuzynów. Świetnie sprawdza się do zastosowań medycznych, co potwierdza to, że jest to jedyna odmiana medycznej marihuany dostępna w polskich aptekach.

#3 Skunk #11 – Dutch Passion

Skunk #11 od Dutch Passion, to jedna z ich najlepszych i najpopularniejszych odmian. Dutch Passion chwali się, że sprzedało już ponad milion nasion tej odmiany. Nic dziwnego, Skunk #11 to prawdopodobnie najbardziej produktywna odmiana z rodziny Skunk.

Jej topy są wręcz olbrzymie, co jest gratką szczególnie dla growerów komercyjnych. Krótki, maksymalnie 9 tygodniowy okres kwitnienia i duża stabilność odmiany to kolejna z plusów. Moc jest duża, jednak nie aż taka jak u innych odmian z tej rodziny.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja