Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Biały, niebieski albo czarny osad to objawy pleśni na marihuanie. Jego przyczyną są najczęściej trudne i wilgotne warunki uprawy. Są jednak odmiany nasion konopi indyjskich odpornych na wilgoć i w efekcie pleśń. W artykule prezentujemy Top 5 nasion ze sklepu Ganja Farmer, których uprawa nie zakończy się całkowitym spleśnieniem.

Orient Express – Ace Seeds

To naprawdę wytrzymała i świetnie sprawdzająca się w trudnych warunkach uprawy odmiana. Orient Express powstała z połączenia i skrzyżowania odmiany Vietnam Black z chińską Yunnan Chinese.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Przy prawidłowej uprawie można liczyć na naprawdę duże topy z małego i zwartego krzewu indica, ze skróconym okresem kwitnienia. Problemy z pleśnią dla Orient Express po prostu nie istnieją. A co istotne ta „krzyżówka, kwitnąca ok. 10 tygodni to połączenie psychodelicznego wymiaru Vietnam Black z relaksem, którego dostarczają geny Indica.

Silver Haze – Black Diamonds Seeds

To prawdziwy gigant. Hybryda Skunk, Northern Lights i Haze. Rośnie do naprawdę dużych rozmiarów i co więcej ma równie okazałe szczyty! Silver Haze jest również odporna na pleśń i choroby, jednak trzeba pamiętać o tym, żeby dostarczyć roślinie odpowiednich składników odżywczych.

Czas kwitnienia tej odmiany jest wprawdzie długi, ale cierpliwość w uprawie zostanie wynagrodzona naprawdę dużymi i najwyższej jakości topami.

Power Plant – Dutch Passion

To odmiana, która potrafi wytrzymać w naprawdę trudnym klimacie. Powstała pod koniec lat 90 tych i jest efektem południowoafrykańskiej genetyki dagga. Jeśli potrzebujecie nasion, z których wyrosną wytrzymałe rośliny z bardzo krótkim, bo ok. 8 tygodniowym okresem kwitnienia, to kluczem do uprawy jest właśnie Power Plant.

Najistotniejsze jest jednak to, że ta afrykańska odmiana przynosi naprawdę obfite i duże plony. Jakość topów też zaskoczy wielu hodowców – większość z tych, którzy już spróbowali Power Plant mówią zgodnie, że to „sativa, która smakuje jak kusz.”

Durban Poison – Dutch Passion 

To połączenie tradycji, odporności i wytrzymałości. Kwitnie ok. 8-9 tygodni, jest świetną odmianą zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych w uprawie konopi indyjskich. Durban Poison jest odmianą 100 % sativa, której kolebką jest Południowa Afryka.

Jej zaletą jest też to, że uprawiana na zewnątrz przynosi naprawdę duże zbiory, nawet wówczas, gdy trafimy w okresie uprawy na fatalną pogodę. Durban Poison wyselekcjonowana została w latach 70 tych i wciąż konkurują z najnowszymi odmianami i krzyżówkami konopi.

Auto Thailand Sativa

Prezentujemy ostatnią z pięciu odmian odpornych na choroby i pleśń z oferty sklepu Ganja Farmer. Jak sama nazwa wskazuje Auto Thailand Sativa to szczep sativa pochodzący z Tajlandii. Uprawiana tam od wielu pokoleń ma nie tylko stabilne geny, ale także krótki okres kwitnienia. Cechują ją też duża wydajność.

Jest odporna na pleśń, ale i na szkodniki. Uprawiane na zewnątrz rośliny są zazwyczaj gotowe do zbioru w okolicach listopada. Z jednego krzaka można zebrać ok. 450-500 gramów.

 

 

 

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja