Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Szybko przyszła wiosna. Okres, w którym cała przyroda budzi się do życia ze snu zimowego. Rośliny zaczynają rozwijać pierwsze pączki, z których powstaną liście łapiące pierwsze promienie wiosennego słońca. Zwierzęta budzą się ze snu zimowego a co robią ganja growerzy wiosną? W naszej branży jest to okres, w którym każdy grower uprawiający outdoor, czyli na dworze, szuka spota, czyli tak zwanej miejscówki dla swojej plantacji marihuany. Poza tym myśli jakie nasiona outdoor kupić by zebrać w tym sezonie outdoor duży plon.

Odpowiednia genetyka to podstawa, szczególnie w klimacie, który nie jest zbytnio sprzyjający uprawie marihuany. Wilgotna i stosunkowo chłodna jesień sprawia, że ogrodnicy uprawiający marihuanę na zewnątrz mają nie lada wyzwanie by wybrać odpowiednie nasiona konopi. Jedno jest pewne, zdecydowana większość ludzi wybierze feminizowane nasiona marihuany outdoor, czyli takie z których wyrosną tylko rośliny żeńskie.
Dzieje się tak ponieważ tylko rośliny żeńskie produkują topy, męskie natomiast mają w swoim życiu jedną misję – zapylić rośliny żeńskie. top 5 odmian nasion marihuany konopi indyjskich na polski outdoor uprawa marihuanyTego oczywiście nie chcemy, bo nikt przecież nie lubi palić topów, w których są nasiona. No dobra, więc kupno feminizowanych nasion konopi to sprawa dość oczywista. Ale jaką odmianę wybrać? Jako doświadczony grower przygotowałem dla was TOP 5 odmian marihuany na outdoor czyli takich, które są odporne na pleśń, która jesienią stała się przynajmniej raz koszmarem każdego growera mającego za sobą kilka sezonów, odpornych na chłodną wiosnę i jesieńdających największe plony oraz o dużej mocy, bo przecież tylko takie topy chcemy palić, prawda? A więc zaczynamy:

Numer #1

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Nasiona marihuany Purple Maroc od Female Seeds

Jest to wspaniała krzyżówka odmiany Maroc, który mimo swojego Afrykańskiego pochodzenia dojrzewa bardzo wcześnie oraz wspaniałej odmiany Purple Power o ślicznych fioletowych topach. Nasiona konopi Purple Maroc to nadzwyczaj odporna na warunki klimatyczne odmiana, której zdecydowana większość osobników posiada fioletowe topy mocno pokryte żywicą, które zachwycą nie tylko każdego growera, ale i każdego palacza jointów. Duża ilość THC zadowoli nawet tych najbardziej doświadczonych.

top 5 odmian nasion marihuany konopi indyjskich na polski outdoor uprawa marihuany purple marocTa odmiana konopi jest bardzo odporna na pleśń, co oszczędzi zmartwień jesienią, szczególnie gdy będzie ona deszczowa. Jej moc można śmiało ocenić na 9/10, zwykle jeden joint wystarcza by na twarzach grupki znajomych pojawił się szeroki uśmiech. Palona z bongo czy wiadra potrafi zaskoczyć nawet weteranów. Purple Maroc od Female seeds dojrzewa zwykle na przełomie września i października, czyli w okresie w którym pogoda zwykle jest jeszcze sprzyjająca na tyle by rośliny mogły wydać duży plon – nawet 200 i więcej gramów, jeśli odpowiednio zadbamy o nasz krzaczek. Odmiana trafiła na pierwsze miejsce ze względu na nasz osobisty sentyment i respekt do niej. Zdecydowanie polecamy 🙂

Numer #2

Nasiona marihuany Frisian Dew od Dutch Passion

Ta krzyżówka klasycznego skuna (Skunk #1) i holenderskiej odmiany Purple #1 o ślicznych fioletowych szczytach to absolutny must have w każdym outdoorowym ogrodzie. Ta odmiana marihuany stworzona została by podbijać serca farmerów uprawiających swoje konopie w chłodnym i wilgotnym klimacie. Jest prawdopodobnie najbardziej odporną na pleśń odmianą dostępną na rynku. Bardzo prosta w uprawie nie wymagająca specjalistycznej opieki.

top 5 odmian nasion marihuany konopi indyjskich na polski outdoor uprawa marihuany frisian dew dutch passionSpotykane są rośliny o zielonych oraz fioletowych topach – jedne i drugie różni jedynie kolor i smak – reszta jest niemal identyczna. Konkretna moc, którą zawdzięczamy dużej ilości żywicy bogatej w THC. Nasiona konopi Frisian Dew od Dutch Passion  w odpowiednich warunkach ma predyspozycje dać duży a nawet bardzo duży plon, nawet 300g z jednej rośliny.

Oczywiście na taki wynik mogą liczyć ci posiadający odpowiednio nasłonecznionego spota i przynajmniej trochę doświadczenia. Jednak początkujący z łatwością mogą zebrać z tej odmiany 100g i więcej z rośliny.

Numer #3

Nasiona marihuany Passion #1 – Dutch Passion

Ta odmiana konopi to już chyba absolutny klasyk, niemal czysta indica pochodząca ze słonecznej Kalifornii uprawiana tam od lat 80tych. Odporna na pleśń oraz zmienny i niesprzyjający klimat. Passion #1 to odmiana marihuany dająca spore plony – w odpowiednich rękach około 200g z rośliny przy minimum opieki, ponieważ tak naprawdę niemal rośnie sama. Produkuje duże topy pokryte żywicą o wysokiej zawartości THC co zapewnia mocne działanie. Jej delikatnie cytrusowo-sosnowy aromat doceni każdy koneser i smakosz, ale i osoba mająca pierwszy raz styczność z marihuaną.

top 5 odmian nasion marihuany konopi indyjskich na polski outdoor uprawa marihuany passion 1 dutch passionNasiona konopi Passion #1 od Dutch Passion to prawdopodobnie najpopularniejsza odmiana uprawiana w trudnych klimatach i od lat ciesząca się ogromną popularnością. Znam ludzi, w których ogrodach gości ona od nawet 10 lat co roku, ponieważ tak ją pokochali – głównie za dużą moc i wspaniały aromat, przypominający cytrusy z lekką nutą sosny.

Numer #4

Nasiona marihuany Early Skunk od Black Diamonds Seeds

Early Skunk to typowa wczesna selekcja odmian z rodziny skunk, które charakteryzuje głównie duża moc oraz intensywny słodki aromat, znany chyba każdemu palaczowi marihuany. Early Skunk jest dość odporny na pleśń, chociaż ze względu na jego dojrzewanie w październiku mogą okazać się niezbędne opryski preparatem przeciw pleśni. Oczywiście można próbować bez tego jednak jest spora szansa na pojawienie się jakiś ognisk pleśni. Nie zmienia to jednak faktu, że odmiana ta i tak należy do tych odporniejszych. Nie straszne są jej chłody czy zmienna pogoda, która w naszym klimacie zdarza się dość często.

top 5 odmian nasion marihuany konopi indyjskich na polski outdoor uprawa marihuany early skunk black diamond seedsTanie nasiona marihuany Early skunk od Black Diamonds Seeds mocą dorównuje swoim kuzynom rosnącym pod lampami. Ta odmiana marihuany jest idealna dla tych chcących spróbować czystego skunka, ale niemających możliwości uprawy indoor oraz wszystkim lubiącym po prostu mocne zioło. Pamiętajcie, że te nasiona marihuany możecie kupić na sztuki.

Numer #5

Nasiona marihuany Shaman od Dutch Passion

Nasiona konopi Shaman z Dutch Passion to kolejna odmiana, która może uraczyć nas pięknymi fioletowymi topami, ponieważ część osobników wybarwia się właśnie na taki kolor. Ta wcześnie dojrzewająca (wrzesień) odmiana marihuany z przewagą genów sativa powoduje szeroki uśmiech na twarzy – i to zarówno na twarzy growera podziwiającego swoje rośliny jak i palacza, który po degustacji tej odmiany dozna wspaniałej euforii połączonej z delikatnym relaksem.

top 5 odmian nasion marihuany konopi indyjskich na polski outdoor uprawa marihuany shaman dutch passionSmak tej odmiany jest intensywny, moc jest na średnim poziomie, jednak powinna zadowolić nawet weteranów, szczególnie ze względu na rodzaj działania – czyli haj typowy dla sativy na początku i delikatny relaks na końcu. Shaman jest odmianą odporną, dającą duże plony a dzięki wczesnemu dojrzewaniu pozwala zebrać je jeszcze przed pierwszymi przymrozkami mogącymi negatywnie wpłynąć na jakość naszego jaranka.

Mam nadzieję, że moje wieloletnie doświadczenie w uprawie outdoor niejednemu z was pomoże dokonać właściwego wyboru. Ja niestety przez te lata niejednokrotnie przekonywałem się, że nie zawsze warto kierować się rozsławionymi nazwami, ponieważ niestety jak już wspomniałem większość z odmian marihuany nie jest przystosowana do uprawy w naszym klimacie i w rezultacie da dużo mniejszy plon, o niewielkiej mocy i niskiej jakości w porównaniu do tak zwanych pewniaków.

TE „pewniaki” nawet w rękach początkującego growera i przy nie do końca odpowiednim klimacie są w stanie dać nam zadowalające lub nawet zdumiewające efekty. Zazwyczaj odmiany te potrzebują jedynie dobrego spota i miłości by odwdzięczyć się nam z nawiązką. Oczywiście podczas uprawy nigdy nie należy zapominać o pewnym przysłowiu – Jak dbasz – tak masz 🙂

Oczywiście pamiętajcie, że uprawa marihuany w Polsce jest zabroniona więc z zazdrością spoglądamy na emigrację, która może bez przeszkód skorzystać z rad zawartych w tym tekście.

Pozdro i z fartem 😉

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja