To będzie zupełnie nowy kierunek studiów. Już jesienią na Uniwersytecie Stanowym w Colorado-Pubelo edukację rozpoczną pierwsi studenci, którzy będą mogli zdobyć tytuł magistra marihuany.
Cannabis, Biology and Chemistry (Marihuana, biologia i chemia) będzie pierwszym takim wydziałem studiów w USA. Jego stworzenie to konsekwencja legalizacji marihuany w stanie Colorado i odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie specjalistów w branży konopnej.
– Kierunek skoncentruje się na wiedzy potrzebnej do pracy w przemyśle konopnym. Samo nauczanie będzie podobne do tego na wydziałach biologii i chemii – powiedział David Lehmpuhl, dziekan z Wydziału Nauki i Matematyki CSU-Pueblo w Denver Post.
Najbardziej oblegany kierunek studiów?
Już w tej chwili zainteresowanie edukacją na nowo-powstającym wydziale jest ogromne. I nie ma się co dziwić, bo to kierunek nie tylko kojarzący się z przyjemnym oraz pożytecznym, ale także bardzo przyszłościowy.
Jak donosi leafly.com stopniowo postępująca legalizacja marihuany w USA stworzyła prawie 250 tys. nowych miejsc pracy. W porównaniu do zeszłego roku wzrosły one o 15 proc. Statystyki wskazują na dalszy rozwój przemysłu konopi indyjskich, który rozwija się szybciej niż jakikolwiek inny w ciągu ostatnich czterech lat.
Nauka, badania i obrona magisterki…
Nauka na Cannabis, Biology and Chemistry będzie podzielona na dwie części. W pierwszej z nich studenci będą zgłębiać wiedzę dotyczącą naturalnych produktów, a w drugiej chemię analityczną. Oprócz tego na nowym kierunku będą uprawiać tylko konopie techniczne, więc w laboratoriach uczniowie nie spotkają produktów zawierających wysoki poziom THC.
Jednak co jeśli tematem magisterskiej pracy będzie na przykład wpływ konopi z wysoką zawartością THC na organizm ludzki? I co więcej, praca naukowa oparta będzie na badaniach i eksperymentach przeprowadzonych na wybranej grupie ludzi? No cóż… zanosi się na to, że będzie to szalenie rozwijający młode umysły studentów kierunek.
Nauka to potęgi klucz!
Stan Kolorado zezwolił na używanie marihuany do celów rekreacyjnych już w 2014 roku. Jednak roślina ta jest wciąż uważana przez Agencję ds. Walki z Narkotykami (DEA) za środek o wysokim potencjale nadużyć. Do tej samej kategorii należą heroina, LSD lub ekstasy (MDMA).
Z tego powodu rząd nie jest zaangażowany w badania nad konopiami indyjskimi. Jednak nowy kierunek na Uniwersytecie Colorado-Pueblo i ludzie, którzy rozpoczną tam edukację mogą mieć istotny wpływ na przełamanie rządowych nakazów i zakazów. W końcu nauka to potęgi klucz!