Urugwaj uruchamia przetarg na hodowle marihuany

1
Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Urugwaj uruchomił przetarg w celu wyłonienia pięciu plantatorów, którzy zdobędą zezwolenie na uprawianie marihuany na rządowych polach. Urugwaj, który jako pierwszy kraj na świecie, chce w pełni zalegalizować produkcję, sprzedaż oraz dystrybucję marihuany ogłasza przetarg dla plantatorów chętnych na uprawianie marihuany.

Nowopowstały Instytut do spraw Regulowania i Kontroli Konopi Indyjskich ogłosił przetarg, z datą składania ofert do 18 Sierpnia, dla pięciu potencjalnych plantatorów chętnych do uprawy oraz dystrybucji marihuany.Plantatorzy będą mogli uprawiać i dystrybuować od 1 do 2 ton konopi indyjskich rocznie, które następnie będą sprzedawane aptekom za około $1.08 za gram.

Jak informuje przedstawiciel rządu, rządowe pola pod uprawę marihuany, umieszczone na południowym zachodzie kraju, będą strzeżone 24 godziny na dobę. Rząd urugwajski ustanowił prawo zezwalające na legalną uprawę i sprzedaż Konopi Indyjskich w Grudniu roku ubiegłego. W ten sposób powstał rynek kontrolowany przez rząd, który to nadzoruje produkcję marihuany rozpoczynając od ziarenka aż do końcowej sprzedaży produktu.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Zgodnie z tym prawem konsumenci, którzy zarejestrują się do narodowego rejestru, który zostanie wkrótce ustanowiony, będą mogli uprawiać marihuanę, kupić ją w aptece lub też dołączyć do stowarzyszeń dystrybucyjnych. Sprzedaż kontrolowana rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Z wyliczeń rządu wynika, iż program przyniesie około 20 ton konopi indyjskich oraz że 150.000 ludzi z 3.3 milionowej populacji zapisze się do programu.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

Comments are closed.