USA: Licealiści wolą jointy od papierosów

1
Zioło vs papierosy
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Więcej maturzystów przyznaje się do codziennego palenia zioła niż papierosów, jak wynika z raportu krajowego. Liczba palaczy jonitów jest wyższa po raz pierwszy odkąd rozpoczęto badania w 1975 r.

Marihuana w szkole

6% uczniów ostatniej klasy liceum (podobnie jak w zeszłym roku) przyznaje, że codziennie pali marihuanę, a tylko 5,5% przyznaje się do codziennego palenia papierosów (6,7% rok wcześniej) Zmieniło się również postrzeganie zioła. Mniej uczniów uważa, że jest ono szkodliwe (spadek na 32% z 36%). Odkąd marihuana znajduje zastosowanie w medycynie i przepisują ją lekarze zmniejszyły się obawy związane z jej paleniem.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
Podoba ci się? Polub nas

Badanie objęło również 15-latków. Odkryto, że spada spożycie papierosów, alkoholu, leków przeciwbólowych na receptę, syntetycznej marihuany oraz heroiny (której użycie jest na rekordowo niskim poziomie 0,3%)

Warto dodać, że w ciągu ostatnich 5 lat spożycie papierosów spadło o 55%. Rośnie za to moda na e-papierosy. Niestety, okazuje się, że młodzież nie ma pojęcia, co w nich jest. Większość badanych twierdziła, że paląc je wciąga wyłącznie aromaty. Wiele pozostałych wcale nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę się zaciąga. Tylko 20% z nich twierdzi, że w e-papierosach jest nikotyna…

Uczniowie chętniej palą marihuanę

Źródło: Alexandra Sifferlin, Time

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. Wierzę w każde słowo. Niebezpieczne używki przestają być potrzebne do życia, jak odkryje się potęgę ziela.

Comments are closed.