W Lublinie pomiędzy blokami wyrośnie pole konopi

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Na jednym z wydzierżawionych pól pomiędzy osiedlem bloków w Lublinie zostaną posiane konopie. Teren jednej z lubelskich firm, która zajmuje się przetwórstwem konopi włóknistych  wynajął lokalny rolnik.

Konopie będą zasiane na polu sąsiadującym z blokami mieszkalnymi przy ul. Jantarowej na Węglinie Południowym w Lublinie. Należy ono do jednego z najpopularniejszych rolników w Polsce, który nie zdecydował się na sprzedaż ziemi deweloperom pod budowę bloków.

Jeszcze kilka dni temu na tym samym polu rósł rzepak, lecz na początku tygodnia rzepak zaorano, a grunt został ogrodzony. Zaniepokojeni okoliczni mieszkańcy zaczęli bić na alarm. Wśród nich zaczęła krążyć plotka, iż ziemia rolnika została sprzedana deweloperowi, który zaczyna budowę bloków mieszkalnych.

W rezultacie rolnik wynajął teren pod uprawę konopi siewnych. – Dzierżawimy 50 hektarów plantacji konopi włóknistych na terenie województwa lubelskiego. Niestety, najbliższa plantacja znajduje się około 40 kilometrów od siedziby naszej firmy. Na początku roku wpadliśmy na pomysł utworzenia testowej plantacji konopi włóknistych na polu przy ul. Jantarowej – tłumaczy Szymon Włodarczyk z firmy HempLab.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Źródło: https://spottedlublin.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja