Z tych krzewów mogło być 30 kg suszu. Plantacja marihuany na terenie firmy zlikwidowana

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Ponad 30 kg suszu mogłoby powstać z krzewów konopi indyjskich, które policjanci znaleźli na terenie jednej z firm w gminie Dąbrowa Biskupia w powiecie inowrocławskim. Dodatkowo w ich ręce wpadły 3 kg marihuany oraz sprzęt do uprawy roślin. Dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

Informacje o tym, że na terenie jednej z firm może znajdować się hodowla roślin, zdobyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Po wkroczeniu na teren posesji, razem z policją z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, rozpoczęli przeszukanie, które trwało kilka godzin. 

Na miejscu znaleźli wiele skrzyń i pojemników z roślinami w różnej fazie wzrostu. Dwa pomieszczenia zaadaptowano na regularną hodowlę – wyposażono je w wentylatory i specjalne oświetlenie, które miały stwarzać odpowiednie warunki do wzrostu roślin.

W sumie w trakcie przeszukania formy w Dąbrowie Biskupiej znaleziono ponad 1000 roślin konopi, 2,8 kg suszu roślinnego przygotowanego na handel, wiele opakowań z nasionami, wagę oraz woreczki strunowe. Według szacunków policji, z zabezpieczonych 1000 krzewów, po osiągnięcie przez nie właściwej fazy wzrostu, można było uzyskać ponad 30 kg suszu marihuany. 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Policjanci z KWP w Bydgoszczy i KPP w Inowrocławiu zatrzymali dwie osoby – 51-letniego właściciela budynku oraz 58-mężczyznę, który w trakcie przeszukania znajdował się na  terenie posesji. 

W środę 12 maja, dzień po zatrzymaniu, mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratora oraz sądu. Usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: prowadzenia uprawy znacznej ilości konopi indyjskich i wprowadzania ich do obrotu w celu osiągnięcia korzyści materialnej. Na razie obaj trafili do aresztu na dwa miesiące.

Źródło: https://kryminalki.pl/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja