Zapach marihuany jak rozpoznać?

0
Konopie indyjskie mają to do siebie, że pachną intensywnie w okresie kwitnienia. Charakterystyczny zapach ma również palona marihuana. Aromat konopi jak również zapach konopi i ich intensywność zależne są także od odmiany konopi, które uprawiamy. Więcej na ten temat i nie tylko dowiecie się z tego artykułu.
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Konopie indyjskie mają to do siebie, że pachną intensywnie, szczególnie w okresie kwitnienia. Charakterystyczny zapach ma również palona marihuana. Aromat konopi jak również zapach konopi i ich intensywność zależne są także od odmiany konopi, które uprawiamy. Więcej na ten temat i nie tylko dowiecie się z tego artykułu.

Jak rozpoznać zapach marihuany?

Zapach marihuany jest przede wszystkim silny i bardzo charakterystyczny. Dla wielu osób jest to nieprzyjemny zapach. Zazwyczaj to odmiany indica wyróżnia ostrzejszy, skunksowy zapach. Z kolei odmiany sativa są łagodniejsze. Jednak tym, którzy lubią konopie indyjskie, ich woń kojarzy się bardzo pozytywnie.

Do czego jest podobny zapach marihuany?

Zapach zioła, jak już informowaliśmy, jest intensywny i dla tych, którzy go lubią jest również przyjemnie słodki, trochę ziemisty, często z nutą owocowo-cytrusową, czy też nutą sosny i ostrych przypraw.

Oczywiście zapachy roślin konopi naturalnie występujące mogą przyjmować też nieprzyjemną woń. Jest to zazwyczaj efektem tego, że pąki marihuany mogą być nieświeże albo stęchłe. Nieprzyjemny zapach może być po prostu przyczyna niskiej jakości marihuany.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Zapach marihuany jest najbardziej wyczuwalny w kwiatach konopi. Tak naprawdę poczuć uprawę konopi można nawet z odległości 25 metrów. Za intensywną woń odpowiadają terpeny. Są to naturalnie występujące w konopiach indyjskich związki, przyjmujące różne aromaty. Poczynając od słodkich i owocowych, poprzez ostre, pikantne oraz ziemiste.

Jak sprawdzić czy ktoś palił marihuanę?

Charakterystyczny zapach marihuany jest coraz bardziej powszechny i rozpoznawalny. Wszystko za sprawą tego, że konopie indyjskie przez ostatnie lata są odczarowywane, a także coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce i Europie, ale szczególnie w USA.

Efekt? Jest to na tyle unikalny zapach, że staje się już obecny w kompozycjach perfum, różnego rodzaju olejków eterycznych jak również żeli pod prysznic o zapachu kwiatów konopi. Jeśli ktoś zatem nie rozpoznaje zapachu konopi indyjskich, a mimo wszystko chce sprawdzić, czy ktoś palił marihuanę pozostaje mu się polegać na zmyśle wzroku 😉 Bibułki, fifki i bonga to znaki i ślady, że ktoś palił marihuanę, ale niekoniecznie jednoznaczne znaki. 😉

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja