Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Było ich trzech. Uprawiali konopie indyjskie w wynajmowanym domu na terenie Niemiec, należącym do Polaka. Plantację, na której hodowali 300 krzewów zlikwidowały niemieckie służby. Trzej mężczyźni postanowili obciążyć poniesionymi stratami z nieudanej uprawy właściciela domu. Wyłudzili od niego w sumie 85 tys. euro.

Zlikwidowana w 2017 r. uprawa konopi indyjskich, jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP, nie oznaczała finału tej sprawy. Plantacja była prowadzona w wynajętym domu Polaka i to właśnie on stał się celem osób, które liczyły na zysk ze sprzedaży marihuany.

Właściciel wynajmowanego pod plantację domu zaczął dostawać pogróżki z żądaniem pieniędzy za „straty” jakie ponieśli trzej mężczyźni. Groźby kierowane były nie tylko wobec niego, ale także wobec jego rodziny. Mężczyzna był zastraszany, bity i sukcesywnie zabierano mu pieniądze. Łącznie stracił aż 85 tys. euro.

Właściciel nieruchomości powiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji zweryfikowali wszystkie informacje, docierając do wciąż nowych wiadomości.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Zatrzymanie i areszt

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Płocku. W efekcie na terenie woj. mazowieckiego zatrzymano 3 Polaków. Śledczy dotarli także do majątku podejrzanych i zabezpieczyli mienie o wartości blisko miliona złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju, wymuszeń rozbójniczych, uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznych ilości substancji psychoaktywnych . Trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. O ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: https://kryminalki.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja