Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Charakteryzują się naprawdę dużą mocą i siłą rażenia. Mowa o dwóch odmianach marihuany – Mazar oraz kultowej AK 47. Przyjrzyjmy się zatem tym dwóm, mocnym przypadkom i poznajmy lepiej ich specyfikę.

Właściwości i geneza Mazar

Miasto Mazar-i-Sharif położone jest w górach Hindu Kush rozciągających się na granicy Pakistanu i Afganistanu. To prawdziwa kolebka produkcji chyba najlepszego haszyszu. Góry Hindu Kush to zresztą miejsce pochodzenia wielu odmian, jednak Mazar jest jedną z najbardziej znanych i cenionych.

W wersji Dutch Passion jest to krzyżówka między Afghani z Mazar-i-Sharif i Skunkiem#1. Skrzyżowanie to podniosło walory komercyjne odmiany oraz jej wigor.

Mazar to mocna, ciężka Indica o silnie odurzającym działaniu. Wysoka zawartość THC i innych kannabinoidów daje o sobie znać, bowiem te zioło zawiera nawet do 20% THC. Ta odmiana marihuany wspaniale uspokaja, wycisza i pozwala odprężyć się po ciężkim dniu. Przynosi zarówno fizyczną jak i psychiczną ulgę.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Mazar wykazuje działanie antystresowe, przeciwbólowe oraz wspomaga sen i zasypianie. Z tego względu świetnie nadaje się do zastosowań medycznych i jest bardzo cenionym lekiem przez pacjentów medycznej marihuany. Jego smak i aromat są kompleksowe. Można opisać je jako mieszanka ziemi, haszyszu, słodyczy, a także cytrusów i sosny.

AK 47 – klasyka gatunku

Początki AK 47 to 1992 rok – już wówczas odmiana została wyróżniona wieloma nagrodami. Stworzył ją holenderski breeder Serious Seeds. Jest hybrydą o przewadze genów sativa, a dokładnie krzyżówką czterech odmian: Thailand, Afghani, Mexican i Columbian.

W momencie, gdy Serious Seeds stworzył AK47 inne banki nasion zaczęły ją kopiować. Odmiana zdobyła do dzisiaj 27 nagród i jest tak popularna, że zna ją chyba każdy palacz konopi indyjskich na świecie.

AK 47 niczym klasyczny karabin maszynowy charakteryzuje się siłą rażenia. Nazywa się ją odmianą „jednobuchową”, bo już po jednym buchu odczuwa się jej silnie działanie i efekty.

AK 47 ma 20 % zawartość THC, co pod koniec lat 90 było najwyższą zawartością na tle innych odmian marihuany. W tej chwili na rynku jest wiele propozycji z większą zawartością THC, jednak mimo wszystko część z nich mocą nie dorównuje AK 47.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja