Amazon nie będzie już robić testów na obecność THC – ani kandydatom, ani pracownikom. Ale tylko w USA

0
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Kandydaci do pracy w Amazonie oraz obecni pracownicy, którzy zażywają marihuanę, mogą odetchnąć z ulgą – firma zapowiedziała zaprzestanie testów. Sprawa dotyczy większości stanowisk, ale na razie tylko w USA. 

Zmiany w polityce firmy zostały ogłoszone na firmowym blogu Amazona i podpisane nazwiskiem prezesa firmy, Dave’a Clarka. Przyświeca im idea, “aby stać się najlepszym pracodawcą na Ziemi i najbezpieczniejszym miejscem pracy na Ziemi”.

W przeszłości, podobnie jak wielu pracodawców, wykluczaliśmy ludzi z pracy w Amazon, jeśli uzyskali pozytywny wynik testu na używanie marihuany. Jednak biorąc pod uwagę przepisy stanowe w USA, zmieniliśmy kurs – zapowiada w we wpisie Clark.

Jak ma wyglądać to w praktyce? – Nie będziemy już uwzględniać marihuany w naszym kompleksowym programie badań przesiewowych pod kątem narkotyków na stanowiskach nieregulowanych przez Departament Transportu, a zamiast tego będziemy traktować ją tak samo jak używanie alkoholu – zapowiada. 

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Co to oznacza w praktyce? To, że kandydat na pracownika czy pracownik zażywa marihuane, ma być jego prywatna sprawą, dopóki robi to w wolnym czasie. Jedyne, czego nie może, to być w prawy “pod wpływem”. 

Amazon chce wspierać legalizację na szczeblu federalnym

Zaprzestanie testowania kandydatów i pracowników Amazona na obecność marihuany to jednak nie wszystko. Dave Clark zadeklarował coś znacznie większego. 

Nasz zespół ds. polityki publicznej będzie aktywnie wspierał ustawę The Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act z 2021 r. (ustawa MORE) – federalne ustawodawstwo, które zalegalizowałoby marihuanę na szczeblu federalnym, wymazałoby rejestry karne i otaczałoby opieką społeczności dotknięte problemem – napisał Clark. 

Mamy nadzieję, że dołączą do nas inni pracodawcy, a decydenci szybko przystąpią do uchwalenia tej ustawy – dodał. 

Źródło: https://hightimes.com/, https://www.aboutamazon.com/

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja