Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Swoje korzenie ma w słonecznej Kalifornii. Zarówno tam, jak i w całych Stanach Zjednoczonych, a później na świecie stała się bardzo szybko popularna. To zasługa obfitych plonów Blue Dream, jak również łatwości w uprawie tej odmiany marihuany. Więcej o jej pochodzeniu i hodowli dowiecie się z tego artykułu.

Światowa popularność Blue Dream

Wpływ na to, że Blue Dream szybko stała się kultową odmianą marihuany miała między innymi jej popularność wśród growerów. Obfite plony i łatwość w hodowli sprawiły, że każdy chciał ją uprawiać. Growerzy upatrywali w odmianie gwarancję wysokich zysków.

Dodatkowo brak ubocznych efektów, wywoływanych przez niektóre mocne odmiany marihuany, przyczynił się do tego, że na Blue Dream po prostu był popyt wśród palaczy zioła. Odmiana stała się także popularna wśród pacjentów leczących się marihuaną.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kto jest twórcą tej kalifornijskiej odmiany. Podobno oryginalny klon Blue Dream pochodzi z rejonu Santa Cruz w Kalifornii, ale konkretny breeder nie jest znany. Nasiona Blue Dream są w ofercie kilku seedbanków.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Właściwości i działanie

Blue Dream jest połączeniem odmian Haze i Bluberry. To hybryda o delikatnej przewadze genetyki Sativa, której w tej odmianie jest około 70%. Mimo sporego udziału genetyki Sativa nie rośnie zbyt wysoka, co dla wielu jest mocnym plusem tej odmiany.

Przy poprawnie prowadzonej uprawie ma niesamowity zapach i smak. Rośliny wytwarzają okrągłe, duże i zbite topy. Te zresztą są bardzo bogate w żywice, co świadczy o wysokiej jakości zioła tej odmiany.

Blue Dream ma bardzo optymalne działanie, nie powodujące nadmiernej senności, zamulenia i paranoi, co ma miejsce przy używaniu wielu innych Sativ. To odmiana, którą chwalą sobie zarówno rekreacyjni palacze, jak i pacjenci używający konopi. Tym drugim pomaga w leczeniu depresji, niepokoju, migren, bólu oraz nudności.

Pacjenci chwalą ją za skuteczne działanie terapeutyczne, które pozwala równocześnie normalnie funkcjonować i pracować. Blue Dream ma zawartość ok. 18 % THC. Jest odmianą aromatyczną i bardzo smaczną o słodkim smaku i owocowym aromacie z nutami cytryny i sosny.

Uprawa Blue Dream

Jest to odmiana idealna dla początkujących growerów. Nie jest zbyt wymagająca i w uprawach indoor potrafi obrodzić plonów nawet do 600 gramów/m. kw. Blue Dream nie rośnie wysoko, dlatego można ją uprawiać w małych growboxach.

Ze względu na jej ciężkie i obfite w żywicę topy, należy zabezpieczać ją podpórkami, żeby roślina nie łamała się pod własnym ciężarem. W klimacie śródziemnomorskim z powodzeniem można zdecydować się na uprawę „pod chmurką.” Plony mogą być wówczas naprawdę obfite. Kalifornijscy growerzy potrafili zebrać z jednej rośliny nawet do 4,5 kilograma suszu!

Blue Dream to świetna propozycja zarówno dla początkujących growerów, przez łatwość jej uprawy, jak i dla weekendowych palaczy przez jej optymalne działanie.

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja