Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

Naturalna, proekologiczna czy też wykonana w procesie recyklingu odzież Nike powstaje w myśl kampanii „Move to Zero”. Tym razem Nike zaprezentował najnowsze modele butów wykonanych z roślin konopi: Nike Air Force 1 Low „Hemp” oraz Nike Blazer Mid „Hemp”.

Pierwszy z modeli – Nike Air Force 1 Low “Hemp” to buty utrzymane w kolorystyce pomarańczowej, zielonej, niebieskiej i jasnożółtej. Logotyp Swoosh umiejscowiony jest tradycyjnie po bokach, jak również w środkowej części.

Z kolei logo „Hemp” widnieje na obydwu językach buta. Nakrapiana środkowa podeszwa kryje system amortyzacji Air Force. Splot, z którego  powstała cholewka  został wykonany z włókna konopnego co czyni go naprawdę wytrzymałym.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Drugi model – Nike Blazer Mid “Hemp” charakteryzuje się bardziej stonowaną w odróżnieniu do Nike Air Force 1 Low “Hemp”. Niebieski logotyp Swoosh znajduje się po wewnętrznej i zewnętrznej stronie buta. Cholewka tak jak w pierwszym modelu, o którym wspominaliśmy, również jest wykonana z naprawdę wytrzymałego włókna konopnego.

To tak naprawdę nie pierwsze buty z łyżwą, które zostały wytworzone z konopi. W 2016 roku firma Nike ogłosiła, że wydaje nową serię butów Nike SB Dunk Low Premium Hemp.

Źródło: https://faktykonopne.pl

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja