Legalność marihuany w Szwajcarii

  Posiadanie: Zdekryminalizowane częściowo
  Uprawa: Nielegalna
  Sprzedaż: Nielegalna
  Transport: Nielegalny
  Medyczna Marihuana
  Medyczna Marihuana
  Medyczna Marihuana
  Medyczna Marihuana

  Posiadanie marihuany jest zdekryminalizowane, sprzedaż i transport są nielegalne, ale uprawa jest legalna w przestrzeni prywatnej. Jednakże zazwyczaj posiadanie i użytek własny wiąże się tylko z minimalną karą, nawet w przypadku większych ilości. Rada federalna zobowiązała się do wprowadzenia zmian w kwestii dekryminalizacji posiadania i użytku własnego już w 2001r., a obecnie parlament jest zobowiązany przedłożyć konkretne projekty. W związku z tym, że sprawy w parlamencie nie posuwają się do przodu, w 2008r. zorganizowano referendum. Aby podjąć próbę ograniczenia nielegalnego handlu ulicznego, 1 stycznia 2012r. kantony Vaud, Neuchatel, Geneva i Fribourg zezwoliły na uprawę do 4 roślin na osobę, ale to prawo zostało unieważnione w październiku 2012r., ponieważ zawsze prawo federalne musi stać ponad prawem kantonów.

  Promocja
  Promocja
  Promocja
  Promocja

  Wiesz coś więcej? Podziel się!

  Wiesz coś więcej na temat legalności Marihuany na tym obszarze? Masz jakieś własne doświadczenia? Podziel się! Napisz komentarz poniżej lub wyślij maila na priv!

  1 KOMENTARZ

  1. Mnie ostatnio zatrzymali z 30 g w sobotę jadę na komendę. Sam nie wiem co mi może za to grozić :/ mam nadzieję że dozór a nie deportacja

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here